Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir!

Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir!

Bitcoin bir aralıkta sıkışmış durumda, lakin birtakım altcoin’ler yakın vadede düşüş belirtileri gösteriyor.

Kripto para piyasasında, boğaların Bitcoin’i ayağa kaldırma ve para girişini artırma eforları suya düştü. Bitcoin, makul bir aralıkta sıkışmış durumda. Her ne kadar Bitcoin hareketsiz bir imaj sergilese de altcoin’ler için düşüş belirtileri patlak verdi.

Bitcoin’in sabit fiyat bandında gezinmesi ve altcoin’lerin tabana göz kırpması ışığında, BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC tarafında neler oluyor?

Kripto piyasasında neler oluyor? BTC ve altcoin analizi

Kripto boğaları, Bitcoin (BTC) fiyatını 7 Eylül tarihinde yükseltmeye çalıştı. Her ne kadar boğaların ağır iştahı piyasaya yansısa da yükseliş kısa sürdü. Kısa müddetli fiyat hareketleri, boğalar ve ayıların kararsızlığını ortaya koydu.

ARK Invest’in hazırlamış olduğu bir raporda da fiyat konusuna dikkat çekildi. Rapor, faiz oranları, gayrisafi yurtiçi hasıla iddiaları, işsizlik ve enflasyon dataları üzere etmenleri baz aldı. ARK Invest’in raporu da 2023’ün sonuna kadar sert rüzgarların Bitcoin’e eşlik edeceğini düşünüyor. Yani kripto piyasasında, düşüş senaryoları yaşanabilir.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

7 Eylül’de Bitcoin (BTC), 26.419 dolarlık 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) ulaştı. Lakin boğalar bu mahzuru aşamadı. Bu durum, ayıların 20 günlük EMA’yı şiddetle koruduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 1

Ancak, ayıların 24.800 dolarlık değerli dayanağa meydan okuyamaması, satışların daha düşük düzeylerde azaldığını gösteriyor. Nispi güç endeksi (RSI) müspet bir sapma oluşturmaya çalışıyor ve bu da düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

İlk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olabilir. Bu da 28.143 dolara gerçek daima bir toparlanmanın yolunu açabilir.

Diğer taraftan, 24.800 dolar takviyesi parçalanırsa, BTC/USDT paritesi bir düşüş trendi başlatabilir. 24,000 dolarda küçük bir takviye noktası yer alıyor, lakin düşüşü durduramayabilir. Parite sonunda 20.000 dolarlık değerli bir dayanağa ulaşabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum (ETH), 20 günlük EMA (1.668 dolar) ile 1.626 dolarlık kuvvetli takviye ortasında dar bir aralıkta süreç görmeye devam ediyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 2

Boğaların 20 günlük EMA’daki genel pürüzü aşamaması, bir kırılma riskini artırıyor. ETH/USDT paritesi 1.626 doların altında 17 Ağustos’taki gün içi en düşük düzeyi olan 1.550 doları yine test edebilir. Alıcılar bu düzeye kadar olan düşüşü şiddetle satın alabilir, zira takviye kırılırsa parite 1.368 dolara kadar düşebilir.

Boğalar için vakit tükeniyor. Çöküşü önlemek istiyorlarsa, evvel fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları ve akabinde 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 1.762 dolara yükselmeye çalışmaları gerekecek. Bu da paritenin birkaç gün daha 2.000 dolar ile 1.626 dolar ortasında seyretme mümkünlüğünü artırabilir.

BNB fiyat analizi

Boğalar BNB’yi itmeye çalıştı. BNB, 6 Eylül’de, 220 dolar düzeyinin üzerine çıktı, lakin ayılar fiyatı rahat bırakmadı. Bu da satıcıların, 220 dolar düzeyini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 3

211 dolarda küçük bir dayanak yer alıyor, fakat ayılar fiyatı bunun altına çekerse, BNB/USDT çifti 200 dolar ruhsal takviye düzeyine ulaşabilir. Bu düzeyin boğaların alımlarını çekmesi mümkün görünüyor. Fiyat fiyat, bu takviyeden toparlanırsa, paritenin bir mühlet 200 ila 220 dolar ortasında konsolide olabileceğini gösterecektir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden üst döner ve 220 doların üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde birikim olduğunu gösterecektir. Bu da düşüş trendi çizgisine hakikat bir toparlanma başlatabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Boğalar, 6 Eylül’de XRP’nin 0,50 doların altına düşmesini fırsata çevirdi. Lakin fiyat tarafında güçlü bir toparlanma başlatılamaması, daha yüksek düzeylerde talep eksikliğine işaret ediyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 4

Ayılar, fiyatı 0,50 doların altına çekerek durumlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Şayet bunu başarabilirlerse, XRP/USDT çifti bir sonraki ana dayanak olan 0,41 dolara kadar düşebilir. Bu düşüşün süratli olması beklenen görünüyor, zira 0,50 dolar ile 0,41 dolar ortasında büyük bir dayanak bulunmamaktadır.

Aksine, fiyat bir kere daha mevcut düzeyden üst dönerse, boğaların 0,50 doları takviyeye çevirmeye çalıştığını gösterecektir. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, paritenin bir mühlet daha 0,50 ila 0,56 dolar ortasında salınacağını gösterecektir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano, 6 Eylül’de ve 7 Eylül’de boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 5

Aşağı gerçek eğimli 20 günlük EMA (0,26 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, aşağı taraflı bir kırılma mümkünlüğünü artırıyor. Fiyat 0,25 doların altına düşerse, ADA/USDT çifti 0,24 dolarlık kritik dayanağa düşebilir.

Yukarı istikamete hareketi engelleyen ayılar, 20 günlük EMA yakınındaki ilerlemeyi tekraren durdurdu. Münasebetiyle, bu dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey haline geliyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine zorlarsa, parite 0,28 dolarlık genel dirence ulaşabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar, 6 Eylül’de Dogecoin’i 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı, lakin ayılar yerlerini korudu.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 6

Fiyat 20 günlük EMA ile 0,06 dolarlık yatay dayanak ortasında sıkışmış durumda. Fiyat bir aralıkta süreç gördüğünde, kırılmanın istikametini iddia etmek zordur. Lakin, aşağı eğimli 20 günlük EMA ve 40’a yakın RSI ayılara sinyal verir. DOGE/USDT çifti, 0,06 doların altında kalırsa, 0,055 dolara kadar inebilir.

Bu olumsuz görüş, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi halinde yakın vadede geçersiz kılınacaktır. Bu türlü bir hareket, 0,07 dolara ve nihayetinde 0,08 dolara daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, 14 dolar ile 27,12 dolar ortasındaki geniş aralıkta kademeli olarak düzeltme yapıyor. Ayılar, 20 günlük EMA’ya (20,53 dolar) kadar olan rahatlama yükselişlerini fırsata çeviriyor ve bu da fiyat hassaslığın olumsuz seyir izlediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 7

Boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmadaki tekrarlanan başarısızlığı, direncin epey yakın olduğunu gösteriyor. Ayılar, fiyatı 19 dolarlık kritik takviyenin altına çekerse, SOL/USDT çifti 18 dolara ve akabinde 16 dolara düşebilir.

Boğaların, fiyat konusunda öbür planları olması beklenen görünüyor. SOL boğaları, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 22,30 dolarlık genel dirence ulaşabilir. Bu, ayıların savunması için kıymetli bir düzey pozisyonunda. Zira muhtemel bir kırılma, 26 dolara uzanan potansiyel bir rallinin yolunu açabilir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), 6 Eylül’de bir toparlanma denedi. Fakat, 7 Eylül tarihindeki fiyat mumu, ayıların muhtemel yükselişlerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 8

20 günlük EMA (1,68 dolar) kısa vadede göz önünde bulundurulması gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Şayet fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğalar TON/USDT çiftini tekrar 2,07 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaktır.

Diğer taraftan, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, trader’ların agresif bir biçimde kar alımı yaptığı görülebilir. Aşağı tarafta birinci durak, 1,53 dolar düzeyinde. Başka bir aşağı hareket ise 50 günlük SMA’da (1,44 dolar) yer alıyor.

Polkadot (POL) fiyat analizi

Ayılar, 6 Eylül’de Polkadot’u 4,22 dolardaki güçlü dayanağın altına çekti. Lakin mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere, ayılar daha düşük düzeyleri koruyamadılar. Bu durum, fiyat düştükçe alım yapıldığını ortaya çıkarıyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 9

Fiyat yükseliş gösterse de boğalar momentumu koruyamadı ve fiyatı 20 günlük EMA’ya (4,41 dolar) çıkaramadı. Bu da her küçük yükselişin beraberinde satış baskısı yediğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 4,22 dolarlık değerli dayanağa geri çekti. Bu takviye kırılırsa, DOT/USDT çifti 4 dolardaki ruhsal takviyeye düşebilir.

Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, paritenin düşüş trendi çizgisine tırmanması beklenen görünüyor. Bu durum, göz önünde bulundurulması gereken kilit düzeylerden birisi. Zira, bu fiyatın üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erdiğine işaret edebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Alıcılar son üç gün boyunca Polygon’u 20 günlük EMA’nın (0,56 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin, MATIC ayıları yerlerini korudu. Ortaya çıkan bu durum, ufak yükselişlerde satış baskısının patlak verdiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir! 10

Ayılar, fiyatı 0,53 dolarlık kritik dayanağın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, MATIC/USDT çifti 0,50 dolardaki değerli dayanak noktasına düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir biçimde müdafaaları bekleniliyor. Zira bunun altında bir kırılma, 0,45 dolara daha fazla düşüş için ipleri koparabilir.

Boğaların, düşüş baskısının azaldığını göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,64 dolar direncine hakikat bir toparlanma başlatabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap