Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde

Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde

Paylaş
BTC Piyasası: Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde

Alman yatırım bankası Berenberg’den bugün kripto para dünyasını korkutan bir rapor geldi. Buna nazaran SEC alternatif arıyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) ait son mahkeme kararına verdiği karşılığı kapsamlı bir araştırma raporunda tahlil etti. SEC’in spot Bitcoin ETF müracaatlarını reddetmesini desteklemek için potansiyel olarak spot Bitcoin piyasasına ait tasalara odaklanan alternatif argümanlar kullanması araştırıldı.

SEC’in Bitcoin ETF’leri konusundaki tutumu

Rapor, SEC’in spot Bitcoin ETF müracaatlarını reddetmeye devam etmesini haklı çıkarmak için ne yapacağını söylüyor. Buan nazaran alternatif argümanlar hazırlayabileceğini belirtiyor. Ayrıyeten kripto para dünyasına yönelik spot Bitcoin piyasasıyla ilgili tasaları vurgulayabileceğini öne sürüyor. Coinbase’in spot Bitcoin ETF’lerine potansiyel iştirakinin SEC’in bu müracaatları reddetmek için gözden geçirilmiş argümanlarında rol oynayacağı düşünülüyor.

BTC Piyasası: Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde 1

Bununla birlikte, Mark Palmer liderliğindeki Berenberg analistleri farklı bir duruma işaret ediyor. Buna nazaran Grayscale tarafından elde edilen son zaferin SEC’in duruşunu etkileyebileceğini vurguluyor. Bu zafer, SEC’in bir ya da daha fazla spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylama mümkünlüğünü potansiyel olarak artırıyor.

Kripto paralar için oyun değiştirme potansiyeli

SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme eforunu reddetmesini yine gözden geçirmesini talep eden bir federal mahkeme kararı, daha geniş kripto para ünitesi sanayisi için tesirlere sahip. Spot bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması değerli. Ayrıyeten daha geniş bir kurumsal yatırımcı kitlesinin kripto piyasasına girmesini mümkün hale getirecek. Buna nazaran bu durum kripto ortamını dönüştürecek.

BTC Piyasası: Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde 2

Mahkemenin kararına karşın, analistler farklı görüşler içerisinde. Bunun SEC’i spot bir Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakmaya zorlamadığını açıklığa kavuşturuyor. Bunun yerine, düzenleyici kurumun Grayscale’in başvurusunu reddetmesinin altında yatan argümanları tekrar değerlendirmesi bekleniyor. Bu durum SEC’e Bitcoin ETF’leri konusundaki tavrını potansiyel olarak gözden geçirme fırsatı sağlıyor.

Daha fazla hareket potansiyeli

Raporda ayrıyeten SEC’in mahkemenin kararına temyiz yoluyla itiraz etme seçeneğini elinde tuttuğu da vurgulanıyor. Bu türlü bir atılım, Bitcoin ETF’lerini çevreleyen düzenleyici çerçeveye ait daha fazla gelişmeye yol açıyor. Öbür taraftan tartışmaları da alevlendiriyor. Berenberg, Grayscale’in yasal zaferinin kripto piyasası üzerinde kayda bedel bir tesiri olduğuna dikkat çekiyor. Mahkeme kararının akabinde, kripto sanayisiyle temaslı pay senetleri değerli yararlar elde etti. Coinbase %14,9’luk bir yükselişe şahit olurken, MicroStrategy %10,8’lik bir artış kaydetti.

BTC Piyasası: Alman Devinden Korkutan Kripto Raporu! SEC Alternatif Peşinde 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin ETF’leriyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Öteki taraftan piyasa iştirakçileri ve yatırımcılar SEC’in aksiyonlarını bekliyor. Ayrıyeten bu çığır açan yatırım aracına yaklaşımındaki potansiyel değişiklikleri dikkatle gözlemliyor. Bütün bunlar ortasında gelişen düzenleyici ortam yakından incelenmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap