Alım Vakti mı? 3 Analist Bitcoin’de İzlenecek Düzeyleri Açıkladı

Alım Vakti mı? 3 Analist Bitcoin’de İzlenecek Düzeyleri Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Alım Vakti mı? 3 Analist Bitcoin’de İzlenecek Düzeyleri Açıkladı

Bitcoin (BTC) piyasası, 28 Ağustos’taki haftalık kapanış kayıplarından geri döndü. Buna nazaran 26.226 dolara yükseldiği için son vakitlerde esneklik gösterdi. Çin’in vergi indirimlerinin risk varlıklarını artırdığı bir ortamdayız. BTC yatırımcıları kripto para ünitesinin gidişatını ölçmek için takviye düzeylerini ve temel göstergeleri yakından takip ediyor. Kıymetli göstergeler ortasında, 200 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) var. Ayrıyeten 26.000 dolar civarındaki alan, Bitcoin’in fiyat hareketi için çok değerli düzeyler olarak ortaya çıkıyor.

Bitcoin fiyat tahlili: Kritik dayanak ve direnç

Bitcoin BTC’nin son fiyat hareketi, traderları ve analistleri temel takviye ve direnç düzeylerini belirlemeye sevk etti. Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, 25.700 dolar civarında bulunan 200 haftalık EMA’nın değerli bir takviye bölgesi olarak ehemmiyetinin altını çiziyor. Van de Poppe, bu düzeyin aşılmasının tarihî yatay trendleri taklit edebileceğini belirtiyor. Ayrıyeten bu düzeyin üzerinde kalınmasının ise potansiyel bir tabana vurma basamağına ve güçlü bir giriş noktasına işaret edebileceğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Alım Vakti mı? 3 Analist Bitcoin’de İzlenecek Düzeyleri Açıkladı 1

Van de Poppe mümkün senaryoları özetliyor. Buna nazaran: 200 haftalık EMA sağlam kalırsa, bir toparlanma muhtemel. Aksi takdirde, Bitcoin için 19.500-21.500 dolara gerçek bir düşüş olacak. Daha düşük vakit dilimlerinin 200 haftalık EMA etrafında dalgalanmalara şahit olabileceğini kabul ediyor. Lakin bu seviyeyi muhafazanın Bitcoin’in yörüngesi için çok kıymetli olduğunu vurguluyor.

Stratejiler ve anahtar bölgeler

Van de Poppe, buyruk defteri likiditesine dayalı stratejileri inceliyor. En mümkün sonucun 200 EMA’nın altında bir “süpürme” içerebileceğini belirtiyor. Öbür taraftan bunun da iki farklı yaklaşıma yol açabileceğini öne sürüyor. Birinci strateji, bu düzey geri kazanıldığında 25.750 dolardan kararlı bir girişi içeriyor. İkinci strateji ise 200 haftalık EMA’yı 24.700-25.000 dolardan hedefliyor. Daha yüksek vakit dilimlerinde yükseliş sapmaları arayarak 25.200 dolara inmeyi öngörüyor. Van de Poppe, bu stratejileri doğrulamak için sıçrama sırasında 25.750 doları geri kazanmanın değerini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Alım Vakti mı? 3 Analist Bitcoin’de İzlenecek Düzeyleri Açıkladı 2

Bu ortada tanınan trader Titan of Crypto, Bitcoin BTC için 25.900 doları değerli bir ilgi alanı olarak vurguluyor. Buna nazaran X tahlilinin bir kısmında “25.900 doları izlenecek seviye” diye özetledi.

https://twitter.com/Washigorira/status/1696101718008672543

Bitcoin RSI ikinci hafta “çok düşük” kaldı

Trader Pheonix, Bitcoin’in izafi güç endeksine (RSI) dikkat çekiyor. Daha düşük vakit dilimlerinde devam eden düşük düzeylere atıfta bulunuyor. Pheonix o günkü yorumunun bir kısmında “RSI 1,5 haftadır hala çok düşük.” sözüne yer veriyor. Pheonix ayrıyeten son vakitlerde Bitcoin için 25 binin altına inişlerin olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten bunu 7 yahut 8 kez tekrarladığını tabir ediyor. Buna nazaran buradan BTC için %30’luk bir artış beklediğinin altını çiziyor.

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda RSI, bir varlığın makul bir fiyat noktasında ne vakit çok alım yahut çok satım yaptığını ölçmeye çalışıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap