Alex Krüger Yaşanan Sert Düşüşler Hakkında Konuştu

Alex Krüger Yaşanan Sert Düşüşler Hakkında Konuştu

Paylaş
Alex Krüger Yaşanan Sert Düşüşler Hakkında Konuştu

Bitcoin 10 Nisan 2019 tarihinde bir rekor kırarak 5400 dolar seviyesini aşmayı başarmıştı. Bu yükselişten sonra birçok yatırımcı da yatırımlarını Bitcoin’e kaydırınca ünlü kripto paranın hacmi de aynı oranda yükselmeye başladı. Her şey haftalardır çok güzel giderken dün itibariyle kripto para dünyasında direnç kırıldı ve Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para çok ciddi değerler kaybetti. Haftalardır süregelen yükselişlerin ve emeklerin birkaç saat içinde yok olması birçok yatırımcıyı hüsrana uğrattı. Kimse böyle bir düşüşün yaşanacağını bu zamanda beklemiyordu. Üstelik kripto para analistleri de yaza kadar ciddi bir düşüş öngörmediklerini açıklamışlardı.

Bitcoin için direnç seviyesi olarak herkes tarafından kabul gören 4200 seviyesini aştıktan sonra günlük bazda dikkat çekmeyen ama düzenli bir şekilde yükselişini sürdürdü. Daha sonra ünlü kripto para için yeni direnç seviyesi 6 bin dolar olarak belirlendi. Bitcoin’in 6 bin dolara ulaşana kadar zaman zaman yükselip ve düşeceği bazı analistler tarafından açıklandı.

Kripto para analistlerinden olan Alex Krüger yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımcılarının adeta içini ferahlattı. Kruger yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin birçok direnç ile karşı karşıya kalmış durumda. 5500 5750 ve 6 bin dolar olarak belirlenen bu dirençlerin ne kadar gerçeğe yakın oldukları ise tartışılır. Luke Martin tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in yeni direncinin 6 bin dolar olduğu belirtilmiş. Bende bu düşünceye katılıyorum ve Bitcoin’in bu direnci aştıktan sonra daha stabil bir şekilde büyüyeceğine inanıyorum.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap