Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor!

Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor!

Balina izleme botları, SHIB ile birlikte birkaç altcoin etrafında olağandışı balina faaliyetleri tespit etti. Akıllı paranın satın alımları fiyatların kritik takviyelere yaklaştığı periyotta geliyor.

Akıllı para yaklaşan haberler öncesinde SHIB birikimini artırıyor

Shiba Inu balinaları, bu hafta 9 milyon dolarlık satın alımla piyasa geri döndü. Santiment raporu, 10 ila 100 milyar SHIB tutan balinaların 4 Haziran’dan bu yana şaşırtan bir formda 1,11 trilyon SHIB biriktirdiğini ortaya koyuyor.

Bugün itibariyle, bu balina sınıfının toplam SHIB rezervi yaklaşık 265,73 milyon dolar pahasında. Balinalar toplamda 32,49 trilyon SHIB tutuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor! 1

SHIB fiyatı yaklaşan Shibarium lansmanını fiyatlandırıyor

Balinaların artan ünitesi, yaklaşan Katman-2 Shibarium ağının lansmanı ile kontaklı olabilir. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB geliştiricileri Shibarium’u Ethereum’a bağlayan bir testnet köprüsü başlattı.

Bu köprü, iki Blockchain ortasında token transferlerini kolaylaştırır. Bu esnada, Shibarium’un test ağından gelen birinci indikatörlerde umut vericiydi. Temmuz ortasından bu yana günlük süreç sayılarında küçük bir düşüş olsa da, Puppyscan dataları 33 milyondan fazla süreç, 17 milyon adres ve 1,89 milyon blok gösteriyor. Tüm bu olumlu gelişmeler, bir noktada birinci 20 ortasından uzaklaşan SHIB’in 14.sıraya geri dönmesine yardımcı oldu.

PEPE’de balinaların radarında

Balinaların radarında olan bir öbür meme token Pepe (PEPE), birkaç balinadan milyon dolarlık satın alım gördü. LookOnChain’e nazaran, bu hafta birkaç balina 1.100 ETH karşılığında 1.56 trilyon Pepe satın aldı. Satın almanın fiat cinsinden kıymeti yaklaşık 2.06 milyon dolardı.

“Yougetnothing.eth” isimli birinci balina 874 milyar PEPE için 600 ETH yahut 1.12 milyon dolar harcarken, “0x4631” isimli bir diğer balina 685 milyar PEPE için 500 ETH yahut 936.000 dolar harcadı.

Bu esnada, PEPE fiyatı günlük vakit diliminde %6’nin üzerinde artış gösterdi. Bu ivmeye karşın IntoTheBlock bilgileri, kar sahiplerinin %8,22 oranında azaldığını gösteriyor. Şu anda Pepe yatırımcılarının yalnızca %36’sı kârda, %57’si ziyanda, %8’i ise eşit durumda. Ek olarak, balina süreçler geniş tabloda %2,34 oranında düştü.

PEPE’ye yönelik balina ilgisi, Dogecoin’in (DOGE) X’e entegre edileceği spekülasyonları ile destekleniyor. Ayrıyeten, satın alma sürecinin Evil Pepe memecoin dalgasını sürmesi de mümkündür. Evil Pepe, bir haftadan biraz uzun bir mühlet içinde ön satışlardan 640 bin dolar kazanan yeni bir kripto projesi.

SHIB ve PEPE ile birlikte Ethereum’da (ETH) tekrar ilgi görüyor

Son vakitlerde Ethereum (ETH), 250 milyon doların üzerinde bir kavramsal bedele ulaşan 137.000’den fazla blok satın alımı ile blok ticaret aktivitesinde bir patlama gördü. Bu muazzam ölçü, günün toplam hacminin %55’ini temsil ediyordu. Bu da hem piyasa analistlerinin hem de iştirakçilerin benzeri formda dikkatini çeken değerli bir oran.

Bu blok satın alımları devam ederse, Ethereum’un fiyatında üst taraflı bir dalgalanma görebiliriz. Opsiyon piyasasındaki bu kıymetli hareket potansiyel olarak daha fazla yükseliş faaliyetini katalize eder. Ayrıyeten, son piyasa volatilitesine karşın, Ethereum’un potansiyeline olan uzun vadeli inanç güçlü kalmaya devam ediyor.

Akıllı para Bitcoin’i de göz arkası etmiyor

CryptoQuant’in son raporları, fiyat yatay seyrederken balinaların BTC biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. En son haftalık raporunda üç data noktasından alıntı yapan CryptoQuant, 1.000 ila 10. 000 Bitcoin tutan balinaların bu yıl daha fazla BTC biriktirdiği sonucuna vardı. Balinalar 30.000 dolar düzeyinde birikimi sürdürdü.

BTC için balina birikimine işaret eden 3 data noktası

İlk bilgi noktası olan Bitcoin değişim balina oranı, muhakkak bir günde balinalar tarafından bir borsaya girişleri gösterir. CryptoQuant, son 30 günde kolay hareketli ortalama (SMA 30) kullanan tüm borsalarda Bitcoin’in döviz balina oranının 5 yılın en düşük düzeyine ulaştığını bildirdi. Rapor ayrıyeten, borsalara birinci 10 girişin toplam girişlere kıyasla bariz formda küçük olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor! 2

İkinci data noktası yok edilen döviz girişi kripto para günleri (CDD), Bitcoin’in son taşınmadan evvel bir adreste ne kadar müddetle tutulduğunu ölçer. CryptoQuant, Bitcoin’in borsa girişi CDD’sinin SMA 30 bazında 8 yılın en düşük düzeyine ulaştığını belirtiyor. Bu da uzun vadeli yatırımcılardan borsalara girişlerin tarihî olarak düşük düzeylerde olduğunu gösteriyor. Diğer bir deyişle, balinalar BTC’lerini satış hedefiyle etkin olarak borsalara taşımıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor! 3

3.veri noktası harcanmamış süreç çıktısı (UTXO) bedel bantları, farklı adreslerdeki harcanmamış BTC ölçülerini temsil eder. CryptoQuant araştırma analisti Mikołaj Zakrzowski, “UTXO’yu bir ölçü Bitcoin içeren bir kutu olarak düşünebilirsiniz. Her bir UTXO sadece bir genel adresi işaret eder. Örneğin, cüzdanınızda gördüğünüz BTC ölçüsü aslında sizin genel adresinizi gösteren birden çok UTXO’dur. Birlikte, toplandığında cüzdanınızda ‘bakiye’ olarak gördüğünüz sayıyı oluşturuyorlar.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor! 4

CryptoQuant, Bitcoin’in 1.000 ila 10.000 Bitcoin’lik UTXO bedel bandının yükseldiğini söylüyor. Firma, bunun 1.000 ila 10.000 Bitcoin tutan balinaların daha fazla BTC biriktirdiği manasına geldiğini ekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap