AK Parti MYK’sı Bitti: Kripto ve Metaverse Açıklaması Geldi!

AK Parti MYK’sı Bitti: Kripto ve Metaverse Açıklaması Geldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti MYK’sı Bitti: Kripto ve Metaverse Açıklaması Geldi!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) gündemine dair ayrıntıları paylaştı. Bir basın toplantısı düzenleyen Çelik, ekonomi, salgın, iç ve dış gelişmelerin yanı sıra metaverse ve kripto paralarında konuşulduğunu dile getirdi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

MYK toplantısında kripto paralar ve metaverse konuşuldu

Toplantı sonrası kameralar karşına geçen Ömer Çelik, MYK toplantısında metaverse kavramının birey ve toplum üzerindeki etkilerinin ele alındığını paylaştı. Bir sunum çerçevesinde masaya yatırılan metaverse, AK Parti Sözcüsüne göre Türkiye’nin tüketici yerine üretici olması gereken bir sektör. Çelik, şu ifadeleri kullanıyor:

…Metaverse kavramına kadar geniş çerçevede MYK’mız bu konuyu ele aldı…Meta verse kavramının insan, toplum hayatına yönelik etkileri ortaya koyuldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yakın zamanda bir forum düzenlenecek. Teknolojik, felsefi, ekonomik boyutları kapsamlı şekilde ele alınacak.

Çelik, açıklamalarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hukuki altyapının çalışılması talimatı verildiğini de paylaştı. Toplantının kripto paralarla ilgili kısmı için şu açıklamalar yapıldı:

Kripto paralar gibi doğrudan insanların hayatını etkileyen konuların ele alınması gerekiyor. Getirileri kadar ortaya çıkan tehditler de söz konusudur. Sayın Cumhurbaşkanımız hukuki altyapısının çalışılmasıyla ilgili de talimat vermiştir.

Son olarak, yakın zamanda Erdoğan’ın katılımıyla bu konuları da kapsayan bir forum düzenleneceği ve kripto paralarla ilgili kavramların teknolojik, siyasi, ekonomik boyutlarının kapsamlı şekilde ele alınacağı paylaşıldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap