AK Parti MYK Toplantısında Metaverse Sunumu Yapılması Bekleniyor

AK Parti MYK Toplantısında Metaverse Sunumu Yapılması Bekleniyor

Paylaş
BTC Piyasası: AK Parti MYK Toplantısında Metaverse Sunumu Yapılması Bekleniyor

Bugün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri’nin, metaverse’le alakalı bir sunum yapacağı belirtildi. Edinilen bilgilere göre ileri, başkanlığının metaverse dünyasıyla ilgili çalışmalarını anlatacak. Cumhurbaşkanlığı programına göre MYK, AK Parti Genel Merkez’de saat 14:00’da başlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce de haberini verdiğimiz gibi geçtiğimiz hafta AK Parti, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, AK Parti Grup Başkan Vekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal’ın katılımıyla metaverse’te bir toplantı gerçekleştirmişti. Şimdiyse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ilk kez bir Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının metaverse’te yapılması gündemde.

AK Parti kaynaklarının, metaverse’i hem zaman hem de mekandan tasarruf olarak gördüğü belirtilirken, şunları söyledikleri öğrenildi:

“Aynı kripto varlıklar gibi bu da blockchain esasına göre. Yalnızca bir gözlük vasıtasıyla sanal bir dünyada bir masanın etrafında oturup konuşuyorsunuz. Herkesin avatarları var. Herkes bulunduğu ülkeden, şehirden, odadan bağlanıyor ama aynı odadaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bilişim teknolojilerinin bu kadar hızlı geliştiği bir dünyada buna adapte olmak lazım.”

Sunum Yapılacak

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu‘nun haberine göre Başkan Ömer İleri, metaverse ile alakalı çalışmalardan bahsedecek.

AK Parti’nin MYK toplantısında ayrıca son ekonomik gelişmelerin ele alınması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Bankası’nın son faiz kararını değerlendirmesi bekleniyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap