AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse İle İlgili Konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse İle İlgili Konuştu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse İle İlgili Konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bağcılar AK Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Sıra Gecesi” etkinliğinde gençlerle bir araya geldi. Etkinlikte metaverse ile ilgili konuşan Yıldırım, gençlere metaverse’ü anlatarak geleceğe yönelik tavsiyelerde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metaverse ile ilgili konuşan Yıldırım, 10-15 yıl içinde her şeyin çok değişeceğini, şu anki mesleklerin yarısının yok olacağını, yeni sektör ve mesleklerin ortaya çıkacağını dile getirdi. Gençlerin Türkiye’nin enerjisi olduğunu, hangi işi yaparlarsa yapsınlar mükemmelliğin hedefleri olması gerektiğini vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse İle İlgili Konuştu 1

Binali Yıldırım, metaverse ile ilgili gençlere şöyle seslendi;

“Gençler, şimdi metaverse diye bir tabir ortaya çıktı. Sanıyorum hepiniz biliyorsunuz. Türkçeye kainat ötesi olarak çevrilen bu kavramla neyi kastediyoruz? Aslında bir dünya var. Gezegen sisteminden oluşan bir dünya var bir de kainat var. Şimdi bu metaverse’te ise ikinci bir kainattan bahsediliyor. Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikle kurulan 3 boyutlu, 5 boyutlu, 8 boyutlu, 10 boyutlu yeni bir dünya, yeni bir kainat… Bununla birlikte hiç bilmediğimiz yeni meslek türleri geliyor. Bu meslekleri yapacaklar sizlersiniz. Biz devrimizi tamamladık. Benim siber güvenlik uzmanı veya blockchain mühendislik yazılımcısı olacak halim yok bu saatten sonra, bunu sizler yapacaksınız. İncelersek, analiz edersek, buradan insanların, mahallelerin, şehirlerin şekillenmesini, davranışlarını, ilgilerini tespit edersek bu bir ticari sonuca da erişir, siyasi sonuca da, ekonomik değere de erişir.”

Genel Başkanvekili Yıldırım, konuşmasının ardından gençlerden gelen soruları yanıtladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse İle İlgili Konuştu 2

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap