AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi

AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi

AK Parti ilk metaverse toplantısını TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri katılımıyla dün düzenledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mahir Ünal ve Ömer İleri’nin parti genel merkezindeki farklı odalardan, Mustafa Elitaş’ın ise TBMM’den katıldığı toplantıda kripto para konusu da ele alındı. Görüşmenin içeriğine dair bilgi veren Mahir Ünal, özellikle kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuklarını belirtti.

“Türkiye Bu Alanda Liderlik Alabilir”

Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi 1

Metaverse’ün uzun zaman önce gündeme geldiğini, gelişen teknolojilerle son dönemde popülerlik kazandığını dile getiren İleri, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blokzincir teknolojilerinin bu ortamın yapı taşları olduğunu aktararak şunları söyledi;

“Özellikle blokzincir teknolojileri ile bu dijital varlıklar veya dijital mülkiyet kavramının mümkün olduğu anlaşılmıştır ve bu bağlamda metaverse çalışmaları hız kazanmıştır. Bu alanın yeni başlayan bir alan ve hızla gelişecek bir alan, birçok sektörü de etkileyecek bir alan olduğunu değerlendiriyoruz.”

İleri, bu alanda Türkiye’nin liderlik alabileceğini ve mevcudiyet gösterebileceğini dile getirdi.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Ömer İleri, AK Parti olarak dijitalin siyasetini yaptıklarını, dijital gelişmeleri siyasetin konusu haline getirdiklerini bildirerek şöyle konuştu;

“Dijital ve teknolojik gelişmelerin sadece teknik boyutunun olmadığını, aynı zamanda hukuki, ekonomik ve toplumsal boyutlarının bulunduğunu ve bunların da siyaseti ilgilendirdiğini kaydeden İleri, “Biz AK Parti olarak kripto varlıklardan tutun sosyal medya mecralarına kadar birçok alanda politika geliştirmeye, gerek vatandaşımızı koruyacak ama aynı zamanda Türkiye’deki inovasyon gücünü ortaya çıkartacak açık mevzuatlar ortaya koymaya çalışıyoruz.”

Toplantı sonrasında Ömer İleri Twitter’dan konuyla ilgili paylaşım yaptı. İleri şunları aktardı;

“Bugün Grup Başkanvekillerimiz Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş’ın katılımlarıyla ilk Metaverse toplantımızı gerçekleştirdik. Kripto varlıklar ve NFT konularında fikir alışverişinde bulunduğumuz verimli bir toplantıydı.”

Kripto Varlıklarla İlgili Yapılacak Yasal Düzenleme Konusu Konuşuldu

Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi 2

Mahir Ünal ise farklı ortamlardan katılımcılarla siyasi alandaki ilk toplantının gerçekleştirildiğini ifade ederek şöyle konuştu;

“Fiziki coğrafyanın ortadan kalktığı ve internet coğrafyasında farklı şehirlerden, farklı ülkelerden insanların bir gözlük aracılığı ile ortak bir platformda buluşup rahat bir şekilde toplantılarını yapabilecekleri bir ortam.”

Toplantının içeriğine dair bilgi veren Ünal şu açıklamalarda bulundu;

“Tabii bu dijital dönüşümün bir sonucu olarak bu alanda yapılması gereken hem finans anlamında hem hukuk anlamında ciddi regülasyonlar gerekiyor. Biz toplantıda bunları da değerlendirdik. Bugün özellikle kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuk.”

Toplantı sonrasında konuşan Mahir Ünal ise bu ilk metaverse toplantısında kripto varlıklarla ilgili yasal düzenlemenin aynı zamanda bir değerlendirme toplantısını da gerçekleştirdiklerini aktararak bu açıdan son derece faydalı olduğunu belirtti.

Siyasi Alanda Bir İlke İmza Atıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: AK Parti Birinci Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi 3

Elitaş ise AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığının Türkiye’de siyasi alanda bir ilke imza attığını bildirdi. Sanal alemden ayrı kalmanın mümkün olmadığını kaydeden Elitaş şöyle konuştu;

“Metaverse üzerinden yapılacak toplantıların ileride daha hızlı bir şekilde geliştirilip hayatımızın önemli bir parçası haline geleceği kanaatindeyim.”

Elitaş toplantı sonrasında Twitter’dan konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı;

“Teknoloji sınır tanımıyor. Digital dünyaya her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Birçok sektörü yakından etkileyecek Metaverse ile farklı yerlerden katılım sağlayarak ilk toplantımızı yaptık. Bu toplantıda kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuk.”

AK Parti Bilgi İletişim Teknolojileri Twitter hesabından metaverse toplantısının video görüntüsü paylaşıldı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap