Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’a baskı yapıyor

Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’a baskı yapıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’a baskı yapıyor

Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’in hapsedilmesi için yargıç mektubundaki sert halini sürdürüyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Sam Bankman-Fried’in basınla bağlantı kurma konusunda anayasal bir hakkı berbata kullandığını belirtti. FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’a ilişkin kefalet iptaliyle ilgili savlara karşılık veren Adalet Bakanlığı, sert açıklamalarda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’a baskı yapıyor 1

“Basına konuşma hakkını berbata kullanıyor”

Sam Bankman Fried’ın anayasal bir basına konuşma hakkını berbata kullandığını belirten Adalet Bakanlığı, bundan sonraki halinin daha sıkı olacağını söz etti. Ayrıyeten Adalet Bakanlığı, New York Güney Bölgesi Mahkemesinde SBF’nin bir duruşma şahidine küçük düşürücü kelamlar söylediğini ve yetkili isimleri karalamaya yönelik tabirler kullandığını belirtti.

Adalet bakanlığına ilişkin son belge, SBF avukatlarının tahil iptal etme talebinin akabinde paylaşıldı. Caroline Ellison’a ilişkin özel iletileri basınla paylaştığı için bakanlık ile ortası daha da gerilen SBF’nin bundan sonraki atakları merak ediliyor. Basına konuşma hakkını berbata kullandığı sık sık tabir edilen SBF’nin tahvil iptal süreci ise, farklı bir gündem konusu haline geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap