ADA fiyat kestirimi: 2023 Cardano rallisi bu takviyeye bağlı!

ADA fiyat kestirimi: 2023 Cardano rallisi bu takviyeye bağlı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ADA fiyat kestirimi: 2023 Cardano rallisi bu takviyeye bağlı!

ADA fiyat kestirimi, yatırımcıların öngörü sağlayabilmesi açısından epeyce kıymet arz ediyor. 2023 yılı bitmeden yaşanması beklenen Cardano rallisi ise fiyat iddia grafiğindeki birtakım dayanak bölgelerine bağlı.

ADA fiyatı, 0,31 dolar civarındaki yüksek düzeylerden 0,25 dolar düzeyindeki ana dayanağa düşüşlerle karakterize edilen nispeten berbat bir Ağustos ayının akabinde istikrar kazandı. Akıllı kontratlar token’ı son üç hafta boyunca üst hududu 0,275 dolar olan bir aralık içinde kaldı. Bilhassa, Cardano canlı fiyatı şu anda birebir takviyeye sahip daha dar bir aralık kanalında seyrettiğini görebiliyoruz.

ADA fiyat tahmini

Desteğin 0,25 dolar üzerinde tutulması son üç haftadır ADA fiyatının istikrar kazanmasına yardımcı oldu. Daha geniş aralık sonunu zayıflatmak için birkaç teşebbüste bulunuldu, lakin bakıldığında boğalar yükseliş trendini sürdürecek momentumdan yoksundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: ADA fiyat kestirimi: 2023 Cardano rallisi bu takviyeye bağlı! 1

Öte yandan daha dar aralıktaki yatay ticaret, ne alıcıların ne de satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Lakin, yatırımcılar Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen yükseliş davetine kulak verir ve yaklaşan satış öncesinde Cardano’daki durumlarını rezerve etmeye başlarsa bu çıkmaz çözülebilir.

Mavi MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerine çıktığında momentum göstergesinden bir satın alma sinyali ortaya çıkıyor. Lakin iddia edebileceğiniz üzere bu kâfi değil, göstergenin ortalama çizgiye (0,00) ve müspet bölgeye yanlışsız üst istikamette hareket etmesi gerekir.

Yatırımcılar, bilhassa dalgalı piyasa devam ederken, şu anda etkin olarak Cardano alım satımı yapmak istemeyebilir. Lakin, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 0,2584 doların ve akabinde dar aralık sonunun üzerine çıkması, daha geniş aralıkta birkaç kârlı fırsat sunabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: ADA fiyat kestirimi: 2023 Cardano rallisi bu takviyeye bağlı! 2

Yeni satın alma buyruklarının 50 günlük EMA’nın üzerinde, 0,25 dolar yahut biraz daha düşük aralık dayanağında bir stop loss ile yayınlanmaya başlayabileceğini de ayrıyeten belirtmek gerekir. Üst istikamette, bu türlü bir kırılmaya artan hacim eşlik edecektir. Kâr rezervasyonu 100 günlük EMA’da başlayabilir, fakat kimi yatırımcılar ADA fiyatı 0,275 dolarlık üst aralık sonuna ulaşana kadar beklemek isteyebilir.

Günlük grafikteki İzafi Güç Endeksi (RSI), çok satım bölgesine yaptığı seyahatin akabinde 40’a yükselmiş görünüyor. Demek ki zayıf piyasa yapısına karşın boğalar hala Cardano’yu etkiliyor.

ADA’nın yükseliş trendini sürdürebilmesi için yatırımcıların token’a para yatırmaya istekli olması gerekiyor ki bu durum tanınan kripto para ünitesine ivme kazandırsın… Şimdilik, On-Balance Volume göstergesi, fon girişinin çıkış hacmine eşit olduğunu, böylelikle iptal edildiğini ve ADA fiyatını kâfi likidite olmadan bıraktığını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap