Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor

Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor

Kripto para dünyasında çapıcı bir gelişme var. Türkiye’nin öncü bankalarından biri olan Garanti BBVA’dan bir açıklama var. Açıklama heyecan uyandırıyor. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Garanti BBVA’nın kripto para alanına girişi: 2024’te ticaret bekleniyor

Garanti BBVA kripto ticaretinin önünü açıyor. Ülkenin önde gelen bankalarından biri olan Garanti BBVA’dan çok çarpıcı bir gelişme var. Buna nazaran, son vakitlerde kripto para piyasasında istikrarlı bir formda yer alıyor. Dijital varlıklara yabancı olmayan banka, kripto meraklılarının ilgisini çekiyor. Ayrıyeten ufukta b,r dijital varlık serisini görmemiz de mümkün olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor 1

Peki bu husus ne vakit ve nasıl gündeme geldi? Bildiğiniz üzere İstanbul Blockchain Haftası aktifliği var. Bu aktiflikte, Garanti BBVA Dijital Varlıklar Eser Müdürü Barış Özuş bir konuşma yaptı. Buna nazaran, bankanın 2024 yılında platform üzerinden kripto para ticaretini başlatma planlarını açıkladı.

Garanti BBVA’nın vizyonu: Güvenlik ve erişilebilirliğe öncelik vermek

Konuyla ilgili olarak ayrıntıları da açıklayan Özuş, güvenlik konusundaki kararlılıklarını vurguladı. Buna nazaran Garanti BBVA kripto para hizmetinin şu anda sadece iç işçi tarafından erişilebilir olduğunu açıkladı. Birinci kademe, problemsiz bir süreç sağlamak için sıfırdan özel bir grubun kurulmasını içeriyor. Öteki taraftan öğrenme ve titiz testler etrafında dönüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor 2

Banka, hizmet için kesin bir lansman tarihi belirtmiyor. Buna nazaran, Özuş basamaklı yaklaşımlarını özetliyor. Başlangıçta, hizmet kurum içindeki çalışanlar tarafından erişilebilir hale getirilecek. Sonrasında ise şirketin kendi içinde kademeli olarak genişleyecek. Ayrıyeten nihayetinde daha geniş bir kitleye ulaşacak. Ticaret özelliğinin önümüzdeki yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Çeşitli kripto para teklifleri

Garanti BBVA şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alım satım süreçleri sunuyor. Ayrıyeten USDC’yi de dahil etme planları devam ediyor. Özuş, her bir kripto para ünitesinin uzman grup tarafından kapsamlı bir biçimde değerlendirildiğini vurguladı. Banka daima düzgünleştirme konusunda kararlı. Ayrıyeten önümüzdeki yıl içinde tam ticaret hizmetini sunmayı hedefliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Türkiye’nin Öncü Bankası Kripto Para Alanına Giriyor 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Garanti BBVA’nın kripto para ticaretine yönelik stratejik atağı değerli. Buna nazaran, klasik kurumların dijital varlık alanıyla giderek daha fazla etkileşime girmesiyle finans kesiminin gelişen görüntüsünü yansıtıyor. Öbür taraftan birçok vakit lisanlarda dolaşan kripto paralarla bankalara muhtaçlığın ortadan kalkacağı kanısını de bu durum geçersiz kılıyor. Gerçek olan her iki sistemin de birlikte finans alanında yer alacağı halinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap