Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak

Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak

Paylaş
BTC Piyasası: Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak

Önde gelen kripto para uzmanları, yakın vakitte yaptıkları açıklamalarda kurumsal paranın bu kripto paraya yöneldiğini açıkladı! İşte detaylar…

Kurumsal para Bitcoin’e yöneliyor: “Bu kripto para inançlı liman!”

Kripto para piyasasının tanınan isimlerinden CryptoQuant Strateji Lideri Benjamin Brannan Boğa piyasasının geri dönüp dönmediği sorularına karşı, Bitcoin’in “ayı piyasasının derinliklerinden çıktığını” aktardı. Strateji lideri, 2023’ün 3. ve 4. çeyreğinde Bitcoin ve kriptoya yatırım yapmayı planlayan kurumsal müşterilerden büyük haberler aldığını söyledi. Husus ile ilgili Brennan, haberleri genel olarak “kurumsal para” olan büyük şirketlerden ve çekirdek fon toplayan beşerlerle yaptığı konuşmalardan aldığını ekleyerek, çeşitli kurumlardan aldığı bilgileri aktardığını belirtti.

BTC Piyasası: Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak 1

Brannan, kurumların Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasından çıktığının teyidi için yılın ikinci yarısını beklediklerini ve şu ana kadar “durumun bu türlü göründüğünü” de kelamlarına ekledi. Bu durum, kurumsal paranın Bitcoin’e yöneldiğini ve yakından takip ettiklerini ortaya koyuyor. Bir öteki yandan yılın başında yaklaşık 16.500 dolardan süreç gören Bitcoin, bu yıl ABD’de yaşanan ve Silicon Valley Bank, Silvergate, First Republic ve başka bankacılık kurumlarının iflas ettiği bankacılık krizine karşılık olarak süratle bedel kazanarak 27.000 doların üzerine çıktı. Bu olay Bitcoin ile pay senetleri ortasındaki korelasyonun düşmesi ve altın ile korelasyonun yükselmesiyle birebir vakte denk geldi. Bu olgu bilhassa Bitcoin’in geçen yıl hem pay senetlerini hem de kriptoyu vuran Federal Rezerv faiz oranı artışlarına karşı gösterdiği yeni dirençte kendini gösteriyor.

Brannan, yakın vakitte yaptığı açıklamalarda “Bitcoin’e hücumun” piyasanın en azından anlık olarak başkan kripto para ünitesi Bitcoin’i inançlı bir liman olarak gördüğünü işareti olduğunu aktardı. Uzun vadede ise pay senetleri ve altının bir karışımı üzere davranacağını öngördü. Öte yandan CryptoQuant Pazarlama müdürü Ho Chan Chung, Bitcoin’in (BTC) fiat sistemi güzel gitmediğinde düzgün performans gösteren bir emtia olarak görüldüğünü iddia etti. Öbür kripto para ünitelerinin tersine, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler sırf Bitcoin’in bir emtia olduğu, altcoinlerin ise menkul değer olabileceği konusunda hemfikir.

Uzman isim Bitcoin için MVRV ve bu göstergelere işaret ediyor!

Bitcoin, birebir vakit aralıklarında enflasyon oranını düşüren arz ihraç programına bağlı olarak her dört yılda bir boğa ve ayı piyasaları ortasında döngüsel olarak hareket etmesiyle ünlüdür. Genel model varsayım edilebilir olsa da, kripto piyasasının zirve ve taban noktalarının tam zamanlamasını elde etmek sıkıntı bir durum. Brannan’a nazaran, on-chain bir perspektiften tabanları belirlemek için birtakım emniyetli göstergeler var. Bunlardan biri, bir varlığın piyasa kıymetini gerçekleşen bedeline bölen Piyasa Bedeli – Gerçekleşen Paha oranı (MVRV) olarak açıklanıyor. Mevzu ile ilgili Brannan, şu kelamları aktarıyor:

Katılımcıların birden fazla coinlerini gerçekleşmemiş yararlarla, çok yüksek gerçekleşmemiş karlarla tutuyorsa, birçok insanın satmak, biraz kar elde etmek istediğini düşünebilirsiniz.

BTC Piyasası: Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak 2

Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) ve net gerçekleşmemiş kâr ve ziyan (NUPL) dahil olmak üzere MVRV türevleri, bilhassa değerli eşik oranlarını geçtiklerinde, piyasanın zirve ve taban noktalarının belirlenmesine de yardımcı olabilir.

Bitcoin fiyat tahminleri

Yakın gelecek için fiyat kestirimleri sorulduğunda, hem Brannan hem de Chung, Bitcoin’in 16.000 dolarlık düşük düzeylerini muhtemelen tekrar test etmeyeceği konusunda hemfikirler. Bahis ile ilgili Chung, “Rusya’nın Ukrayna’ya nükleer silah atması ya da Binance’in havaya uçması üzere siyah kuğu olayları yaşanmazsa… o vakit düşük düzeyleri görme konusunda hayli istikrarlı olmalıyız” kelamlarında bulundu. Bununla bir arada Chung, Bitcoin’in 2024 yılının 2. çeyreğine kadar, yani bir sonraki Bitcoin yarılanmasının gerçekleşeceği vakte kadar, evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini bile aşabileceğini kelamlarına ekledi.

BTC Piyasası: Açıklandı: Kurumsal Para, Bu Kripto Paraya Akacak 3

Brannan ise uzun vadede Bitcoin’in 2030 yılına kadar gerçekçi bir halde 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Brannan’a nazaran Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sıkılaşan düzenleyici durum bile varlığa yarar sağlayabilir. Mevzu ile ilgili kelamlarında Brannan, “Bitcoin’i düzenlemenin “kripto’ya” kıyasla daha sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bence yarar sağlayabilir.” dedi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere BTC fiyatı, anlık olarak 26.873,89 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap