Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir!

Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir!

DeFi araştırma analisti Ignas’tan değerli bir iddia var. dengeli döngüsel modelinden ve başka faktörlerden yola çıkarak Bitcoin için 2024’te yükseliş yılı öngörüyor. Ignas’ın kestirimi, kripto paranın tarihi davranışına ve çeşitli olumlu trendlere dayanıyor. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin BTC’nin öngörülebilir döngüsel davranışı

DeFi araştırma analisti Ignas, önümüzdeki 2024 yılı için bir Bitcoin boğa piyasası varsayımı yapıyor. Bu iddia, kripto para ünitesinin yıllar boyunca gözlemlenen dengeli modeline dayanıyor. Ignas, Bitcoin’in trend modellerinin üç basamaklı bir süreç izlediğini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir! 1

İlk olarak, 2022’nin 4. çeyreğinde yaşanan tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden (ATH) %80’lik bir düşüş gerçekleşiyor. Bunu takiben, 2024’ün 4. çeyreğinde gerçekleşeceği iddia edilen evvelki ATH’yi geri kazanmak için iki yıllık bir toparlanma evresi var. Son olarak, üçüncü bir kademe var. Burada, 2025’in 4. çeyreğinde tamamlanması beklenen yeni ATH’ye yol açan bir fiyat rallisi yer alıyor.

Boğa varsayımının ardındaki faktörler

Ignas, iddiası için öncelikle Bitcoin BTC’nin döngüsel davranışına bakıyor. Öteki taraftan, yükseliş görünümü için ek nedenler de tanımlıyor. Kripto sanayisinin 2022’de savaşlar, Federal Rezerv (FED) likidite döngüsü ve hükümet baskıları üzere değerli anlatılardan kaynaklanan zorluklarla karşılaştığını belirtiyor. Lakin Ignas, görüntüde olumlu bir değişim gözlemliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir! 2

ABD ve Çin bu trendlerde kıymetli bir rol oynuyor. Ignas, ABD’nin potansiyel ekonomik yararlar nedeniyle kripto para üniteleri konusundaki tavrını yumuşatma işaretleri gösterdiğini belirtiyor. Benzeri biçimde Çin de büyümeye odaklanarak deflasyon risklerini ele alıyor. Ayrıyeten likidite infüzyonu yoluyla global ekonomiyi ve kripto bölümünü tarihî olarak canlandırıyor.

Küresel likidite eğilimleri ile uyum

Ignas, 2024 Bitcoin halving’inin daha geniş global likidite eğilimleriyle uyumlu olabileceğine işaret ediyor. Başka taraftan likidite ile kripto piyasası ortasındaki simbiyotik alakanın altının çizileceği niyetinde. Bu ahengin daha küçük anlatılarla birleştiğinde beklenen boğa koşusunu güçlendirebileceğini ileri sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir! 3

Ignas’ın yükseliş varsayımına birkaç küçük anlatı katkı sağlıyor. Bunlar ortasında Ordinals, BRC-20s, Stacks sBTC üzere yeni Bitcoin kullanım durumları var. Ayrıyeten Bitcoin’in merkezi olmayan finansa (DeFi) entegrasyonu yer alıyor. Öteki taraftan, Bitcoin’in bankacılık krizleri sırasında “Dış Para” olarak oynadığı role vurgu yapıyor. Buna nazaran Ignas yakın gelecekte Bitcoin Spot Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayına da yer veriyor.

Bitcoin için olumlu bir görünüm

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ignas’ın 2024 yılında bir Bitcoin boğa piyasası öngörüsü dikkat çekiyor. Bu öngörü, kripto para ünitesinin tarihî döngüsel modeline dayanıyor. Ayrıyeten olumlu eğilimlerin yakınsamasına ait tahlilinden kaynaklanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı: Bitcoin Boğa Piyasası Bu Tarihte Olabilir! 4

Kripto piyasası dinamik ve öngörülemeyen gelişmelere tabi olmaya devam ediyor. Öteki taraftan, Ignas’ın görüşleri önümüzdeki yıl dünyanın önde gelen kripto para ünitesinin potansiyel yörüngesine ait olumlu bir perspektifi bize gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap