AB’nin Kripto Vergi Planları NFT’leri de İçeriyor

AB’nin Kripto Vergi Planları NFT’leri de İçeriyor

Paylaş
BTC Piyasası: AB’nin Kripto Vergi Planları NFT’leri de İçeriyor

Kripto paraların yaygınlaşmasının artmasıyla birlikte hükümetlerin vergi planları da şekillenmeye başladı.

Hükümet ve blokların kripto vergilendirme planları gün geçtikçe şekilleniyor. Avrupa Birliği‘nin kripto paralar ve teknolojinin getirdiği birçok yeniliği vergilendirme planlarına dair dokümanlar paylaşıldı.

AB’nin Kripto Para ve Teknolojinin Getirdiği Yenilikleri Vergilendirmeye Dair Dokümanları Paylaşıldı

Önümüzdeki hafta üzerinde muahedeye varılması planlanan taslak yasalar, kripto şirketlerinin blok dışında yerleşik olsalar yahut NFT’ler sunsalar bile vergi makamlarına kaydolmalarını gerektirecek.

Yayımlanan taslak maddelere nazaran Avrupa Birliği, kripto şirketlerini vergi makamlarına müşterilerinin varlıklarının detaylarını vermeye zorlamayı planlıyor.

BTC Piyasası: AB’nin Kripto Vergi Planları NFT’leri de İçeriyor 1

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) bir modeline dayanan bilgi paylaşım yasası, maliye bakanları tarafından önümüzdeki hafta onaylanması bekleniyor. Bununla birlikte, vergi makamlarının 27 ulustan oluşan blok içinde bilgi paylaşmasına müsaade verecek.

Komisyon yetkilileri, tasarının Çarşamba günkü bir toplantıda oybirliğiyle kabul edildiğini söyledi. 5 Mayıs tarihli yasa tasarısı, Avrupa Komitesi tarafından Aralık 2022’de AB sakinlerinin kriptoyu vergi memurundan saklamak için yurtdışında saklamasını durdurma teklifinin bir kesimi olarak yapılan teklifler ile yakından eşleşiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap