ABD’nin önde gelen kripto para borsası, XRP’yi listeledi

ABD’nin önde gelen kripto para borsası, XRP’yi listeledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD’nin önde gelen kripto para borsası, XRP’yi listeledi

Investing.com – ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Gemini, XRP ticaretine başlamaya hazırlanarak Ripple’a olan takviyesini gösterdi. Bu gelişme, bilhassa SEC’in malum davaya itiraz etme niyetini muhakkak etmesiyle eş vakitli geldi.

Uluslararası ödemelerde gelecek vadeden bir Blockchain şirketi olarak görülen Ripple, bu bölümün öncülerinden biri olarak görülüyor. Ripple’ın kesimdeki pozisyonu, SEC ile girdiği yasal çabada en büyük desteği oldu. Davanın şekillenmeye başlamasıyla kripto borsalarının takviyelerini artırması şirkete olan inancının de arttığını gösteren bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Gemini’nin XRP ticaretine başlaması ise yalnızca kripto paraya olan itimadı yansıtmıyor, tıpkı vakitte XRP’nin daha geniş bir ticaret alanına sahip olacağını da gösteriyor. Bilhassa bu periyotta gelen listeleme haberi, kripto para piyasasının genel kabulü için de kıymetli bir adım olarak kabul ediliyor.

XRP topluluğu ortasında da coşkuyla karşılanan bu gelişme, son bir ayda birkaç kripto borsasının geçen ayki orta karardan sonra XRP’yi yine listelemeye karar vermesinin akabinde geliyor. Mahkemenin XRP’nin kişisel ticarette menkul değer olarak görülmediği kararının akabinde başka ABD borsaları Coinbase ve Kraken de XRP’yi yine listeleyeceğini duyurdu. Bu duyuruların akabinde birinci harekete geçen borsanın Gemini olduğu görüldü.

XRP, kripto yatırımcılarının da yakından takip ettiği ABD TÜFE verisinin açıklanmasından çabucak evvel piyasa geneliyle paralel olarak satıcılı hareket ederken son saat prestijiyle 0,62 dolardan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap