ABD’nin en büyük kripto borsasından dikkat çeken atak

ABD’nin en büyük kripto borsasından dikkat çeken atak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD’nin en büyük kripto borsasından dikkat çeken atak

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük ikinci sabit kripto para ünitesi olan USDC’nin konsorsiyum idaresine son veriliyor. 

Coinbase ve Circle tarafından ortaklaşa yönetilen sabit kripto paranın ihracı ve idaresi, artık Circle tarafından gerçekleştirilecek. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ise Circle’dan azınlık payı satın almaya karar verdi ve iki şirket, Centre Consortium ismi verilen paydaşlığı feshetme kararı aldı.

USD Coin idare değişikliği ile birlikte Blockchain sayısını artırıyor

Bu gelişmenin yanında dolar sabitli olarak çalışan USDC’nin basımı için 6 yeni Blockchain duyuruldu. Yeni Blockchain ağlarıyla genişlemesini sürdüren sabi kripto para, böylelikle Blockchain sayısını 15’e çıkaracak. Daha evvel USDC’nin Eylül – Ekim periyodunda Polkadot, Near, Optimism ve Cosmos ağlarına ekleneceği duyurulmuştu. Bunun yanında Coinbase, geçtiğimiz günlerde Base isminde yeni bir katman-2 ağı kurarak faaliyete geçirdi.

Bununla birlikte son günlerde sabit kripto para pazarında rekabeti artırma potansiyeli olan yeni gelişmeler yaşandı. Klasik ödeme devi PayPal Paxos ile birlikte PYUSD ismi verilen dolar sabitli kripto para ünitesini ihraç etmeye başladı. PYUSD’nin ödemeler alanında USDT ve USDC’ye rakip olması bekleniyor. Sabit kripto para kesimini domine eden kuruluşların şimdi PayPal’ı bir tehdit olarak görmediğini ima etmesine karşın bu gelişmenin akabinde faaliyetlerini hızlandırmaya başladıkları görülüyor. 

Coindesk tarafından servis edilen habere nazaran Coinbase’in ne kadar büyüklükte bir pay aldığına dair şimdi bilgi verilmedi. Bunun yanında birtakım kaynaklar, Coinbase’in Circle pay alımında nakit kullanmadığını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap