ABD’nin en büyük kripto borsası vadeli süreçler için onay aldı

ABD’nin en büyük kripto borsası vadeli süreçler için onay aldı

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’nin en büyük kripto borsası vadeli süreçler için onay aldı

Investing.com – ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, ülke sonları içinde vadeli süreç hizmeti sunmak için onay aldığını duyurdu.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada platform kullanıcılarının yakın vakitte Coinbase Financial Markets aracılığıyla vadeli süreçlere direkt erişebileceği aktarıldı. Şirket, CFTC tarafından düzenlenen kripto türevleri piyasasına erişimin kıymetli bir büyümenin kilidini açacağını ve kripto iktisadına daha geniş iştirak sağlamak için gerekli olduğunu söyledi.

Coinbase tarafından hususla ilgili yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

Kripto para piyasasına yönelik düzenleme konusuna da değinen Coinbase, ABD vatandaşlarına düzenlenmiş kripto yatırım eserleri sunmanın bir dönüm noktası olduğuna inanıyor. Bunun yanında ülkede düzenleyici netliğinin sağlanmasının ekonomik özgürlük ve yeni fırsatlar için kripto alanını kullanımını genişleteceği düşünülüyor. 

Coinbase, böylelikle ABD müşterileri için sunduğu spot kripto süreçleri yanında artık CFTC ve NFA’nın nezaretinde düzenlenmiş türev eser hizmetine de başlayarak bölüme kıymetli bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Coinbase, türev piyasasında faaliyette bulunmak için geçen yıl teşebbüslere başladı ve CFTC tarafından düzenlenmiş bir vadeli süreç borsası olan FairX’i satın aldı. Coinbase, açıklamasının sonunda önümüzdeki aylarda doğrulanmış ABD kullanıcılarının vadeli süreç hizmetini nasıl alacağına dair ayrıntılı bilgi verileceğini belirtti. 

Kripto süreç hacminin büyük çoğunluğu türev piyasasında

Verilere nazaran global kripto türev piyasasının toplam kripto süreç hacmindeki hissesinin %75 olduğu vurgulanırken bu alanın bölümün gelişiminde kritik ehemmiyete sahip olduğu düşünülüyor. 

Türev süreçler, yatırımcıların daha az teminat kullanarak daha yüksek ölçülü süreçler yapmasına imkan tanıyor, bu da sermaye kaybı riskiyle birlikte daha yüksek çıkar fırsatı sunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap