ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında bir panele katılan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson, Bitcoin lehine düzenlemelerin masada beklediğini söyledi.

Davidson, “Bitcoin lehine düzenlemeler masada bekliyor. Artık Senato’da bir ortağım var.” dedi. Davidson, burada Cynthia Lummis’ten söz ediyordu. Wyoming Senatörü Lummis’in ABD finans sektörü ile çok yakın ilişkisi var. Lummis, Bitcoin yanlısı bir isim ve Bitcoin ile ilgili çalışmaları ile biliniyor. Lummis, ayrıca 2013’ten beri bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu da açıklamıştı.

Bugünkü panel, Bitcoin ETF’i hakkındaydı. Bilindiği üzere, 2021 yılında bir Bitcoin ETF’inin ABD’de onaylanma ihtimali yüksek olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle çok sayıda şirket, ayrı ayrı Bitcoin ETF’i başvurularında bulundular. O başvuruları yapan şirketlerden biri de varlık yönetim şirketi Bitwise Asset Management. Bitwise CIO’su Matthew Hougan, panelde “Objektif olarak değerlendirdiğimizde Bitcoin’in bir ETF için hazır olduğunu söyleyebiliriz.” dedi. Paneldeki bir başka konuşmacı ise Bitcoin ETF başvurusu bulunan ETF devi WisdomTree’nin baş hukuk müşaviri Ryan Louvar’dı. Louvar da “Bitcoin ETF’i için şimdi tam zamanı” diyerek Hougan’ın görüşlerini destekledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap