ABD’li emeklilik fonu sağlayıcısı Coinbase ile anlaştı

ABD’li emeklilik fonu sağlayıcısı Coinbase ile anlaştı

Paylaş
ABD’li emeklilik fonu sağlayıcısı Coinbase ile anlaştı

ABD’deki 22 trilyon dolarlık emeklilik fonu piyasasının 1.7 milyar dolarlık kısmına sahip olan ForUsAll, ülkede “401(k)” olarak da bilinen emeklilik fonu için çalışanlara kripto parayla yatırım yapma fırsatı sunacak.

ABD medyasından Wall Street Journal’ın haberine göre; şirketlere çalışanlar için emeklilik fonu hizmeti veren ForUsAll, Coinbase borsasıyla anlaştı ve çalışanlar fon katkı paylarının yüzde 5’lik kısımlarıyla, Temmuz ayından itibaren kripto paralara yatırım yapabilecekler. Yatırımlar Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in yanısıra birçok kripto para ile de olabilecek.

400 şirketten oluşan bir müşteri portföyü olan ForUsAll, bu firmaların ne kadarının kripto para konusunda talepte bulunduğunu ise açıklamadı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde “401 (k) planı” terimi, İç Gelir Kanunu’nun 401 (k) alt-metin bölümünde belirtilen ve işveren tarafından desteklenen bir emeklilik hesap plânından geliyor. Çalışanların fon için gerekli olan finansmanı doğrudan maaş üzerinden yatırılıyor.

Ülkede kurumsal kripto para yatırımlarında adeta patlama yaşansa da, emeklilik fonu için aynı durum söz konusu değil. Uzmanlar emeklilik fonları için kripto para talebinin hala az olduğunu ancak benimsenme ile önümüzdeki yıllarda bu konuda da artış beklediklerini belirtiyorlar.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap