ABD’den kripto dolandırıcılığına yönelik davet geldi!

ABD’den kripto dolandırıcılığına yönelik davet geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’den kripto dolandırıcılığına yönelik davet geldi!

ABD’nin Vermont eyaleti mali düzenleme kurumu, toplumsal medya sitelerinde giderek artan kripto dolandırıcılığına karşı uyardı.

ABD’nin Vermont eyaleti mali düzenleme kurumu olan Vermont Mali Düzenleme Departmanı (DFR), vatandaşları tanınan toplumsal medya siteleri üzerinden artan kripto yatırım dolandırıcılığına karşı uyardı. Kripto para piyasasının hareketlenmesiyle birlikte daha da artan yasa dışı olaylar hakkında, birçok kurum ve yetkili isim ihtar iletileri yayınlıyor.

BTC Piyasası: ABD’den kripto dolandırıcılığına yönelik davet geldi! 1

ABD devlet kurumunun ihtarları artıyor

25 Haziran’da 74 yaşındaki Naum Lantsman, hayatında biriktirdiği 340.000 doları Instagram ve Telegram üzerinden düzenlenen bir kripto para dolandırıcılığına kaptırdı. DFR, Vermonters’ın kripto para ünitesini kullanırken yahut kripto para ünitesine yatırım yaparken son derece dikkatli ve dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, olaya atıfta bulundu.

Instagram , Federal Ticaret Komitesi (FTC) tarafından da geçerli olan, kripto dolandırıcılığına bağlı en uygun platform olarak derecelendirildi . Kripto dolandırıcısıyla birinci teması Instagram üzerinden oldu ve burada SpireBit’ten kripto para üniteleriyle uğraşan milletlerarası bir finans komitecisi olduğunu sav eden bir gönderiyle karşılaştı.

Son vakitlerde giderek artan kripto hırsızlıklarına yönelik ihtarlar gecikmedi. DFR, yatırımcıları tanınan toplumsal medya platformları üzerinden artan kripto yatırım dolandırıcılığına karşı ihtar metinleri yayınlamaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap