ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı!

ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı!

ABD hükümeti, Mart 2022’de Massachusetts’ten çalınan altcoin’leri geri almak için harekete geçiyor. Sıcak gelişmelerde ABD, Binance’ten bu 8 altcoin’i geri almak için bir dolandırıcılık planıyla ilgili müsadere davası açıyor.

ABD, Binance’ten bu 8 altcoin’i geri istiyor

ABD son vakitlerde kimlik avı dolandırıcılığında kaygı verici bir artışa şahit oldu. Bu kaygı verici gelişmeler ortasında, ABD Başsavcılığı, Massachusetts’teki bir işletmeyi gaye alan bir iş e-postası ele geçirme (BEC) dolandırıcılık planının geliri olduğuna inanılan altcoin’leri Binance’ten geri almak için bir sivil müsadere davası açtı.

Bu yasal süreç, üçüncü şahısların mülk üzerinde hak talebinde bulunmalarına imkan tanıyarak, varlıklar ABD’ye kaybedilmeden ve mağdurlara iade edilmeden evvel tahlili gerekli kılar. Hükümetin el koymak istediği altcoin’lerin listesi şu halde:

  1. Tether (USDT)
  2. ApeCoin (APE)
  3. Jasmy (JASMY)
  4. Origin Protocol (OGN)
  5. Shiba Inu (SHIB)
  6. eCash (XEC)
  7. Alien Worlds (TLM)
  8. Binance Coin (BNB)
  9. + Bitcoin (BTC)
BTC Piyasası: ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı! 1

​Müsadere, işlenen bir hatayla ilgili devletin bir kişi yahut kuruluşun mal varlığına el koyma sürecidir. Bir yasal süreç sonucu gerçekleştirilir ve mülkiyet hakkının korunmasına yönelik bir önlemdir.

ABD kripto paralarını kurtarmanın peşinde

Hükümetin atağı, Binance’de bulunan yedi hesaptan çalınan kripto para ünitelerinin kaybedilmesini içeriyor. Kelam konusu hesaplar, USDT, ApeCoin, JASMY, OGN, SHIB, XEC ve TLM üzere çeşitli altcoin’leri içeriyordu. Ayrıyeten, BNB de bu hesaplar ortasında.

Resmi açıklamaya nazaran, daha evvel Massachusetts’teki bir şirketin geçersiz bir e-posta dolandırıcılığına kurban gittiği Mart 2022’de soruşturma başlatıldı. Dolandırıcılar, şirketi mahallî banka hesaplarından Kaliforniya’da açılan bir hesaba 898.342 dolarlık kıymetli bir havale gerçekleştirmeye muvaffakiyetle ikna etti.

BTC Piyasası: ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı! 2

Çalınan fonların izi Binance’te sona erdi

Mart 2022’de Massachusetts’teki bir işletme uydurma bir e-posta dolandırıcılığına maruz kaldı. Bu olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Dolandırıcılar, işletmeyi lokal banka hesaplarından Kaliforniya’da açılan bir hesaba 898.342 dolarlık havale yapmaya ikna etti. Akabinde, bu yasadışı kaynakları öteki bir banka hesabına transfer ettiler.

Daha sonra bir kripto para borsasına Bitcoin olarak aktardılar. Fonların izini kaybetmek için bir dizi aracı cüzdan adresi kullandılar. Bu cüzdanlar kara para aklama formülleriyle ilişkilendiriliyor. Sonunda, bu fonların bir kısmının Ağustos-Eylül 2022’de ele geçirilen hesaplara kadar uzandığı ortaya çıktı. Bu hesaplar ortasında Binance cüzdanları da yer alıyordu.

BTC Piyasası: ABD’den Binance’deki Bu 8 Altcoin İçin Müsadere Kararı! 3

Federal maddelere nazaran, bir planın modülü olarak telli irtibatı kullanarak dolandırıcılık yahut hileli yollarla para yahut mal elde etmek bir hata olarak kabul edilmektedir. ABD Başsavcılığı tarafından yapılan şikayet, ele geçirilen fonların hem elektronik dolandırıcılıktan elde edilen geliri hem de kara para aklamayla alakalı varlıkları temsil ettiğini sav ediyor.

Bu tıp kripto haberlerinin akabinde, ABD’de kripto kimlik avı dolandırıcılığı ve BEC dolandırıcılığı giderek yaygınlaşmaktadır. Bu da bireyler ve işletmeler için önemli mali kayıplara yol açıyor.

Binance bir ABD davasında aklandı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, dün 8 milyon dolarlık Tinder davasında Binance lehine karar çıktı. Öte yandan Reuters, Binance’in ABD maddelerini çiğnediğini öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap