ABD’den App Store’un blockchain inovasyonuna sert çıkış!

ABD’den App Store’un blockchain inovasyonuna sert çıkış!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’den App Store’un blockchain inovasyonuna sert çıkış!

ABD’li milletvekilleri, App Store’unun blockchain hizmetleriyle ilgili yarattığı tasayı lisana getirdi.

ABD Temsilcisi olan iki kişi, dün prestijiyle Apple CEO’su Tim Cook’a şirketin App Store yönergelerini soran bir mektup gönderdi. Blockchain teknolojisi ve NFT üzere bahisler üzerinde duran yetkili isimler, kaygılarını lisana getirerek görüşlerini belirtti.

BTC Piyasası: ABD’den App Store’un blockchain inovasyonuna sert çıkış! 1

App Store örnek gösterilerek Axie Infinity’e değinildi

Temsilciler Gus Bilirakis ve Jan Schakowsky, Apple CEO’su Tim Cook’a California merkezli şirketin App Store yönergelerini ve blockchain teknolojisiyle irtibatlı hizmetleri engelleyip engellemediğini soran bir yazı gönderdi. Milletvekilleri, Axie Infinity’nin App Store tecrübesini örnek olarak göstererek, Apple’ın kripto uygulamalarından hem kâr elde etmek hem de yararını azaltmak için App Store yönergelerini kullandığını belirtti.

İlgili yazıyı gönderen milletvekiller, Apple siyasetlerinin ABD’nin gelişmekte olan teknolojilerdeki liderliğine ziyan verme muhtemelliğine ait endişelerini paylaştı. Bilgi ve Ticaret Alt Komitesi Lideri ve Kıdemli Üyesi, “Apple, bu sınırlamaların duvarlarla çevrili bir bahçe oluşturarak güvenliği artırdığını savunsa da, birçok kişi Apple’ın uygulama mağazasını rakiplerine karşı bir silah olarak kullandığından telaş ediyor” dedi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap