ABD’de yeni bir Bitcoin açık artırma satışı bu sabah başladı

ABD’de yeni bir Bitcoin açık artırma satışı bu sabah başladı

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’de yeni bir Bitcoin açık artırma satışı bu sabah başladı

ABD’de genelde siber suç çetelerinden ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırmayla satıldığı organizasyonlarına bu sabah bir yenisi eklendi. ABD Genel Hizmetler Kurumu (GSA) 4.94 BTC’lik yeni bir satış başlattı.

Resmi duyurusu henüz dün yapılan satış ile ilgili verilen bilgide Perşembe günü bitiş tarihi olarak belirtilirken, BTC’lerin ise nasıl ele geçirlldiği konusuna değinilmemesi dikkat çekti.

Yaklaşık 310 bin dolar değerindeki Bitcoin’ler, 5 lot halinde alıcılara sunuluyor. Federal Açık Artırma Hizmetleri yöneticisi olan Thomas Meiron, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu tür satışlar kripto para topluluğuyla etkileşime geçmemiz açısından çok önemli ve GSA bu satışta sorumlu kurum olmaktan mutluluk duyuyor” dedi.

Litecoin de sattılar

ABD’de şu ana kadar yaklaşık 250 bin Bitcoin açık artırmayla satıldı ancak GSA bu satışlara 2021 yılının başından itibaren başladı. Mart ayında 0.75 BTC’lik bir satış organizasyonuna imza atan kurum, Haziran ayında ise aynı anda birçok kripto paranın satıldığı bir açık artırma düzenlemiş ve Bitcoin’in yanında 150 Litecoin ve 0.000229 Bitcoin Cash satışı da yapmıştı.

Özellikle Silk Road’dan ele geçirilen Bitcoin’ler yıllardır ABD’de açık artıma usulü satılıyor. Bu satışlardan birinde, ünlü yatırımcı ve kripto para destekçisi Tim Draper da 30 bine yakın BTC almıştı. Draper bu BTC’ler için toplamda 20 milyon dolara yakın bir ücret ödemişti.

Ancak yetkililer, satış yapan kurumlara bu sene neden GSA’in eklendiği hakkında bir yorum yapmadılar.

Hatırlanacağı üzere dün de Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde Siber Suçlar Departmanı’nın ele geçirdiği 0.5 BTC için 48 saatlik bir açık artırma başlatılmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap