ABD’de Tether ve Bitfinex aleyhine açılan davada mahkemeden ret kararı geldi

ABD’de Tether ve Bitfinex aleyhine açılan davada mahkemeden ret kararı geldi

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’de Tether ve Bitfinex aleyhine açılan davada mahkemeden ret kararı geldi

ABD Bölge Mahkemesi, Tether ve Bitfinex aleyhine açılan toplu davaya ait ret kararını açıkladı. Mahkeme, “USDT’nin fiili kıymetinin azaldığını” gösteren hiçbir olguya ulaşılamadığına ve davacıların şikayetinde “makul hak ihlali iddialarının” bulunmadığına karar verdi.

Tether ve Bitfinex, geçtiğimiz devirde aleyhlerine açılan davadan hukuksal bir muvaffakiyetle ayrıldı. ABD Bölge Mahkemesi toplu davanın reddine karar verirken, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Baş Yargıcı, toplu davanın reddedilmesine yönelik bir buyruğu içeren 6 sayfalık kapsamlı ve kesin kararı paylaştı. Davaya ait olarak mahkeme, “USDT’nin fiili bedelinin azaldığını” gösteren hiçbir olguya ulaşılamadığına ve davacıların şikayetinde “makul hak ihlali iddialarının” bulunmadığına karar verdi.

Yargılamaların bu erken basamağında toplu dava şikayetinin tamamının reddedilmesi, davacıların argümanlarının rastgele bir yasal destekten mahrum olduğu gerçeğini vurguluyor. Tether ve Bitfinex her vakit için kelamlarını yerine getirmeye ve müşterilerinin ve topluluklarının korunmasını sağlamaya odaklanmış bulunuyor.

Hibya Haber Ajansı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap