ABD’de stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri süreksiz olarak durdu

ABD’de stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri süreksiz olarak durdu

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’de stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri süreksiz olarak durdu

ABD’de stablecoin ödemeleri için kapsamlı bir mevzuat hazırlanmak için yapılan görüşmeler süreksiz olarak durdu.

Stablecoin ödemeleri hakkındaki mevzuatın görüşmelerin durması ise Cumhuriyetçi vekillerin tavrı oldu. Cumhuriyetçi vekiller birtakım aksiyonlarda Beyaz Saray’ı sorumlu gösterdi.

ABD’deki stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri Cumhuriyetçi vekillerin çıkışı sebebiyle durduruldu

ABD’de stablecoin ödemeleri için kapsamlı bir mevzuat çerçevesi oluşturulması için yapılan görüşmeler, üst seviye Cumhuriyetçilerin Beyaz Saray’ı çıkmazdan sorumlu tutması nedeniyle şimdilik durmuş durumda. House Finansal Hizmetler Lideri Patrick McHenry, stablecoin mevzuatı hakkında yapılan müzakerelerin Beyaz Saray’ın muhalefeti nedeniyle ilerlemenin en azından süreksiz olarak durduğunu açıkladı.

McHenry, Komite önünde stablecoin mevzuatı hakkında bir kamuoyu tartışması ve değişiklik süreci toplantısı başlattıktan sonra, Beyaz Saray’ın sürece acil bir yaklaşım sergilemediğini belirtti. Bu durum, müzakerelerin büsbütün durmasına neden olmasa da, ilerlemesini etkilemiş üzere görünüyor.

BTC Piyasası: ABD’de stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri süreksiz olarak durdu 1

Müzakere süreci stablecoin mevzuatının, komitede altı Demokrat ve tüm Cumhuriyetçiler tarafından onaylanan Çarşamba günkü kripto piyasası yapı tasarısından daha fazla iki partili dayanak almasını mümkün kılıyordu. Fakat Beyaz Saray’ın yaklaşımı nedeniyle bu mümkünlük zayıfladı.

Mevzuatın versiyonunu pahalandıran Demokrat temsilci Maxine Waters, tasarının mevcut haliyle “son derece sıkıntılı ve Amerika için kötü” olduğunu belirterek eleştirdi. Eyalet düzenleyicilerinin Federal Rezerv olmadan stablecoin ihraçlarını onaylamasına müsaade veren bir karar nedeniyle şirketlerin dijital para ünitelerini çıkarabileceği kaygılarını lisana getirdi. Ayrıyeten, Federal Rezerv ve Hazine’nin de tasarıyı desteklemediğini ve stablecoin’lere dahil olmalarının takviyesine sahip olmadıklarını belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap