ABD’de Kripto Para Tartışmaları Büyüyor: Yeni Program, SEC Suçlamaları…

ABD’de Kripto Para Tartışmaları Büyüyor: Yeni Program, SEC Suçlamaları…

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’de Kripto Para Tartışmaları Büyüyor: Yeni Program, SEC Suçlamaları…

CFTC, kripto para piyasasını regüle etmek için yeni bir pilot program hazırlarken, ABD’li senatörler düzenleyicilere önemli suçlamalar yöneltiyor.

Bill Hagerty, SEC’in kripto para inovasyonunu engellediğini söyledi

ABD’li senatör Hagerty, SEC Lideri Gary Gensler’a yönelik öfkesini bir sefer daha dele getirdi. Hagerty, düzenleyiciyi kripto para inovasyonunu engellemekle suçluyor. Bu ortada senatörler, gelecek hafta 12 Eylül’de Gensler’i direkt sorgulama talihine sahip olacaklar. Hagerty, SEC’in neden olduğu sıkıntılarla ilgili şunları söylüyor:

Yatırım yapmaya ve genişlemeye çalışan şirketler için bu durum onları yurt dışında daha uygun düzenleyici ortamlara bakmaya zorluyor. Şu anda olmamız gereken yer orası değil.

BTC Piyasası: ABD’de Kripto Para Tartışmaları Büyüyor: Yeni Program, SEC Suçlamaları… 1

Hagerty, Gensler’in kripto para ile düşmanca alakasının “sektöre ziyan verdiğini” söylüyor. Fakat birebir vakitte ABD bankacılık düzenleyicilerini bankalar ortasında onları kripto irtibatlarına karşı ihtiyatlı hale getiren bir atmosfer yaratmakla eleştiriyor. Senatör ayrıyeten devam eden kripto yasama eforlarından hangisinin büyük olasılıkla ilerleme kaydedeceğini kestirim etmeyi reddetti. Lakin Kongre’nin kapsamlı bir yaklaşım yerine adım adım ilerlemesi gerektiğini söyledi.

Şu anda ABD’de SEC ile birlikte CFTC’de kripto para düzenlemelerinde faal bir rol oynuyor. Regülatör dün kripto para piyasasına yönelik yeni bir pilot program tanıttı.

CFTC yetkilisi, pilot program için davet yaptı

CFTC yetkilisi Caroline Pham, ABD’deki kripto düzenlemeleri için hudutlu bir pilot programın oluşturulması gerektiğini öneriyor. Pham, regüle kripto para piyasalarının ve tokenizasyonun geliştirilmesini desteklemek hedefiyle bu türlü bir programın hayata geçirilmesinin değerine vurgu yapıyor. Bu teklif, CFTC’nin kripto alanındaki inovasyonu teşvik etme eforlarının bir kesimi olarak ortaya çıkıyor.

Pham, geçmiş pilot programlarının başarılarından ilham alarak, kayıt ve uygunluk şartları, mali kaynaklar, risk idaresi ve öteki ihtiyaçların belirleneceği bu mühlet hudutlu programın oluşturulmasını savunuyor. Ayrıyeten, CFTC’nin kripto para piyasaıyla ilgili alt komitesini kurarak kesimdeki gelişmeleri takip eden Pham, geleceğe dönük bir perspektifle hareket etmenin kıymetine dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: ABD’de Kripto Para Tartışmaları Büyüyor: Yeni Program, SEC Suçlamaları… 2

Bu teklifler, kripto para sanayisinin ABD’deki yasal düzenlemelerin oluşturulması sürecini dikkatle izlediği bir devirde geliyor. Şimdi yasa tasarılarının nasıl şekilleneceği belirsizliğini korurken, Pham’ın teklifleri gelecekteki potansiyelini belirleme açısından ehemmiyet taşıyor. Btcpiyasasi.com olarak ABD’nin vergi konusunda son atılımlarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap