ABD’de Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerinin Sinyali

ABD’de Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerinin Sinyali

Paylaş
ABD’de Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerinin Sinyali

ABD’deki Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert’a göre yakın zamanda Ethereum bazlı vadeli işlem ticareti yapılmaya başlayabilir.

ETH Piyasaları

Bitcoin yatırımcıları günümüzde çeşitli platformlar aracılığıyla hem spot piyasada hem vadeli işlem piyasasında işlem yapabiliyorlar. CFTC Başkanı’na göre yakın zaman içerisinde Ethereum bazlı vadeli işlem piyasalarının da büyüdüğünü görebiliriz.

CFTC Başkanı kısa süre önce verdiği röportajda kripto paralardan bahsetti ve hem Bitcoin’in hem Ethereum’un CFTC’nin yetki alanına girdiğini vurguladı. Bunun üstüne kripto para dünyasındaki vadeli işlem piyasalarından bahseden Tarbert şunları söyledi:

Dijital para sektöründe çok fazla yol katediyoruz. Son zamanlarda hem fiziki olarak hem de nakit olarak teslim edilen Bitcoin sözleşmeleri görmeye başladık. Benim tahminim yakında Ether bazlı vadeli işlemlerin de başlayacağı yönünde.

En büyük vadeli işlem platformlarından biri olan Bakkt’ın başkanı Adam White, bundan kısa bir süre önce Ethereum ile ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş ve Bakkt’ın Ethereum sözleşmeleriyle ilgili de bir adım atabileceğinden bahsetmişti. Ancak Bakkt’ın bu yönde bir girişimi olacak mı henüz belli değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap