ABD TÜFE verisi öncesi Bitcoin sakin devam ederken 3 altcoin öne çıkıyor

ABD TÜFE verisi öncesi Bitcoin sakin devam ederken 3 altcoin öne çıkıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD TÜFE verisi öncesi Bitcoin sakin devam ederken 3 altcoin öne çıkıyor

Investing.com – Global piyasalar, ABD TÜFE verisine kilitlenmiş durumdayken kripto para piyasaları ise hafta başındaki düşüşün akabinde gelen toparlanma sonrası bekeleme moduna geçti. 

Bitcoin, haftanın birinci günü %2,6 oranında geri çekilme gördükten sonra 25.000 dolar bölgesinde alıcıları tartısını artırırken kayıplar süratli formda telafi edildi. Bugün ise olumlu görünüm devam ederken Bitcoin, %1 kıymet artışıyla 26.000 dolar düzeyinin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bugün TSİ 15.30’da açıklanacak ABD TÜFE verisine nazaran kripto para piyasalarında volatilitenin artabileceğini görebiliriz. Fed’in bu hafta faizleri sabit tutması yüksek mümkünlük olarak görülürken açıklanacak datanın Fed’in 2023’ün geri kalanı vereceği kararda tesirli olması bekleniyor. Bu yüzden beklentilerinin altında gelebilecek bir enflasyon verisi, riskli piyasalara yönelik baskının azalmasını sağlayabilir. 

Veri öncesi kripto piyasasındaki son görünüm müspet kalmaya devam ederken bugün çift haneli yarar kaydeden Toncoin (TON) ve Compound (COMP) ile %10’a yakın paha artışı gören VeChain (VET) piyasadan olumlu ayrıştı.

Toncoin, Telegram’ın Open Network’ün harici cüzdanını toplumsal iletileşme platformuna entegre ettiğini duyurmasıyla kıymet karına devam etti. Bu gelişmeye bağlı olarak TON, son 24 saatte %10’u aşan paha artışı kaydederek 2 dolar düzeyine yanlışsız hareket etti. 

Son 24 saatte öne çıkan öteki bir altcoin olan VET ise Coinbase’in listeleme haberi ile dünden bu yana %10’un üzerinde yükseliş gördükten sonra bugün kâr satışlarının tesiriyle kısmen geri çekildi.

XLM ise Stellar ekibinin gerçek dünya temalı projesini duyurmasının akabinde bugün birinci 100’de en çok kıymet kaybeden kripto paralar ortasında yer alırken son 24 saatte %8 bandında düşerek 0,12 dolar düzeyine geriledi. 

Toplam kripto para piyasa bedeli ise bugün 1,04 trilyon dolar düzeyinde bulunuyor. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi de 30 milyar dolar civarında devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap