ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC’i kriptoya odaklanmaya çağırdı

ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC’i kriptoya odaklanmaya çağırdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC’i kriptoya odaklanmaya çağırdı

ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC‘i kripto eforlarına tekrar odaklanmaya çağırdı.

ABD Temsilcisi Ritchie Torres, Kongre Blockchain Grubu’nda yer alırken SEC’i kripto eforlarına tekrar odaklanmaya çağırdı. Geçen hafta Ripple Labs ile devam eden bir uyuşmazlıkta bir yargıcın bölünmüş bir karar vermesinin akabinde, Torres, kripto para ünitesi kesimindeki berbat niyetli aktörlere karşı çabayı tekrar gündeme getirmesi için SEC’e davette bulundu.

ABD Temsilcisi Ritchie Torres’ten SEC’e çağrı

ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC’i kripto çablarına yine odaklanmaya çağırdı. Temsilci, Kongre Blockchain Kümesinde yer alırken, SEC’i kripto gayretleri için yine vazifeye çağırdı.

Salı günü SEC Lideri Gary Gensler‘e gönderdiği bir mektupta Torres, SEC’in kararın akabinde “kripto varlıklara yönelik düzenleyici saldırısını tekrar değerlendirmeyi” nasıl planladığını merakla beklediğini tabir etti. Torres, SEC’i denetlemekle misyonlu House Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir üyesi.

Ulaş Utku Bozdoğan: ABD temsilcisi Ritchie Torres, SEC’i kriptoya odaklanmaya çağırdı 1

Torres, mektubunda şunları söyledi:

“Umarım SEC, mahkemenin kararıyla kendini o kadar cezalandırılmış bulur ki, Kurulun gücünü dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu ve müşteri fonlarının zimmete geçirilmesi üzere önemli ihlaller işleyen berbat niyetli aktörlere ağırlaştırır.”

Kripto sanayisi savunucuları, geçen hafta bir New York yargıcının XRP‘nin ikincil piyasada “kör teklif” satışlarında bir menkul değer olmadığına hükmetmesinin akabinde sevinçli oldular. Lakin Yargıç Analisa Torres, token’ın kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul değer olduğunu belirtti ve bu durumda SEC’in tarafını tuttu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap