ABD şirketlerinin bilançoları Bitcoin fiyatını nasıl etkiledi?

ABD şirketlerinin bilançoları Bitcoin fiyatını nasıl etkiledi?

Paylaş
BTC Piyasası: ABD şirketlerinin bilançoları Bitcoin fiyatını nasıl etkiledi?

Nasdaq’ta bilanço dönemi devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlayan şirketlerin birinci çeyrek rapor bildirimleri dün de devam etti.

Microsoft ve Alphabet (Google) tarafında beklenti üzerinde gelen çıkarlar, Bitcoin fiyatına da olumlu yansıdı.

Dün piyasaların kapanmasının akabinde yapılan bildirimlerde, Alphabet’in satışları 56,98 milyar doların üzerinde açıklandı. Ayrıyeten dev kuruluşun Cloud (bulut depolama) kısmı birinci kere kâra geçti. Microsoft tarafında ise pay başına kâr 2,45 dolar açıklandı. Beklentileri aşan bu sayıların akabinde her iki şirketin payları de vadeli süreçlerde süratle yükseldi.

Bitcoin’in korele hareket ettiği Nasdaq tarafından gelen bu olumlu haberlerin yanında bankacılık krizinde ismi sıkça anılan First Republic Bank de varlık satışı değerlendirdiğini açıkladı. Bu gelişme, bankacılık krizinin devam edebileceğine dair kaygıları artırdı.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte süratle yükselişe geçen Bitcoin, sabah saatlerinde 28.500 dolar düzeyini test etti. Önder kripto para ünitesi dün 26.900 dolar düzeyine gerilemişti. Ani yükselişle birlikte son 12 saat içerisinde vadeli durumlardaki tasfiye ölçüsü 50 milyon doları aştı.

Bugün ve yarın ise Meta Platforms, Amazon, Intel ve MasterCard üzere kıymetli şirketler, birinci çeyrek çıkarlarını açıklamaya devam edecek.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap