ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor!

ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor!

ABD senatörü Cynthia Lummis’e nazaran genç Amerikalılar, dolar yerine kripto para piyasasına, bilhassa ‘dijital altına’ yöneliyor.

Cynthia Lummis, genç Amerikalıların neden kripto paralar akın ettiğini açıklıyor

Wyoming eyaletinden Amerikalı bir avukat ve senatör olan Cynthia Lummis, geçtiğimiz günlerde genç Amerikalılar ortasında kripto paralara yönelik artan ilgiye dikkat çekti. Yakın tarihli bir tweet’te, bu eğilimin Bitcoin’in “sağlam para” (sound money) olmasından kaynaklandığını belirtti.

“Sound money” terimi, arzı ve münasebetiyle bedeli yeni ünitelerle seyreltmenin güç olduğu, vakit içinde emniyetli bir paha saklama fonksiyonu gören bir para tipini söz eder. Ethereum için kullanılan “ultrasound money” terimi, ETH arzının düşüşüne odaklanan bir Ethereum mem’dir.

Kripto sahnesi, global yatırımcıların bu yıl %4,2’ye yükselmesiyle kıymetli ölçüde global ilgi topladı. Triple-A’dan alınan bilgilere nazaran, Amerikalıların %13,22’si yahut 44,9 milyon kişinin kripto sahibi olması büyük katkı sağlıyor. Ayrıyeten, ABD’deki kripto sahiplerinin %44,49’u 18 ile 34 yaşları ortasındadır.

Lummis’e nazaran ‘Amerikalının Bitcoin’e ilgi duymasının nedeni’

Senatör Lummis’e nazaran, federal hükümetin “açık çekler” yazmayı içeren bir harcama alışkanlığı var. Bu da hükümetin sınırsız para basıp harcadığı gerçeğini ortaya çıkarıyor. Bu eğilim, geçtiğimiz Mart ayında Silikon Vadisi Bankası için hazırlanan kurtarma planında barizleşti.

Ayrıca altın standardının aşındığına, yani kağıt paranın artık altınla değil, hükümetin kıymetini onurlandırma kelamıyla desteklendiğine dikkat çekiyor. Senatör Lummis, bu faktörlerin insanları güvenebilecekleri alternatif para ünitesi biçimlerine yönlendirdiğini ima etti. Ayrıyeten internet, insanların Bitcoin hakkındaki bilgilere erişmesini ve çevrimiçi ticaret yapmasını kolaylaştırıyor.

BTC Piyasası: ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor! 1

Cynthia Lummis, kripto paraları savunmaya devam ediyor

“Kripto Kraliçesi” olarak anılan Senatör Lummis, ABD Kongresi’nde Bitcoin’i birinci benimseyenlerden biriydi. Ayrıyeten, kripto sanayisi için olumlu anlatıları savunmaya devam ediyor. Geçen Haziran ayında, ABD’deki kripto düzenlemelerinin sınırlamalarını vurguladı. Piyasanın “20. yüzyıl düzenlemeleri” ile düzenlendiğinin altını çizdi.

Senatör Lummis, geçtiğimiz Haziran ayında Senatör Kirsten Gillibrand ile kripto sanayisini denetleyen net düzenlemeler sundu. Ayrıyeten, düzenlemeler için iki partili bir yasa tasarısı çıkardı. Bununla birlikte geçen ay, tasarıyı tekrar yapılandırma ve bu ay müzakere edilmek üzere Kongre’ye geri getirme planlarının yolda olduğunu da açıkladı.

BTC Piyasası: ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Lummis’un Ethereum hakkında görüşleri büsbütün farklı. ABD’li Senatör, Ethereum’un menkul değer olduğunu tez ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in emtia olarak kabul edilemeyecek tek kripto para olduğunu belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap