ABD savcıları, SBF’nin yasadışı kampanyalarını amaç aldı!

ABD savcıları, SBF’nin yasadışı kampanyalarını amaç aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD savcıları, SBF’nin yasadışı kampanyalarını amaç aldı!

ABD savcılarının, Sam Bankman-Fried aleyhindeki, yasadışı kampanyalarında komplo kurduğu argümanıyla açılan bir suçlamayı düşürmesi bekleniyor.

ABD Savcısı Damian Williams, Bölge Mahkemesi Yargıcı Lewis Kaplan’a 26 Temmuz’da yazdığı bir mektupta, Bahamalar tarafından Bankman-Fried’i suçlamayla ilgili olarak iade etmeyi kabul etmediği konusunda bilgilendirildiğini ve bu nedenle savcıların daha sonra davayı mahkemeye taşımayacağını söyledi.

BTC Piyasası: ABD savcıları, SBF’nin yasadışı kampanyalarını amaç aldı! 1

ABD savcısının mektubuna dair bilgiler yayınlandı

Williams mektupta, “Bahamalar, sanığı kampanya katkıları hesabına nazaran iade etme niyetinde değildi” diye yazdı. Ek olarak,“Hükümet, Bahamalar’a yönelik muahede yükümlülüklerine uygun olarak, kampanya katkılarının sayılmasıyla ilgili olarak yargılamaya devam etme niyetinde değil.” dedi.

Suçlama, Bankman-Fried’in daha evvel Bahamalar’dan iade muahedesinden sonra gerçekleştirildiğini ve iki ülke ortasındaki bir muahedeyi ihlal etmesinden kaynaklı olarak nitelendirildi. Bankman-Fried, hükümetin artık düşürmeyi planladığı suçlama da dahil olmak üzere 8’i Aralık ayında açıklanan 13 suçlamayla karşı karşıya.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap