ABD, Kripto Paralar İçin Harekete Geçiyor: İşte 7 Çarpıcı Detay!

ABD, Kripto Paralar İçin Harekete Geçiyor: İşte 7 Çarpıcı Detay!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD, Kripto Paralar İçin Harekete Geçiyor: İşte 7 Çarpıcı Detay!

ABD’de Biden yönetimi, önümüzdeki ay en kısa sürede kripto paralar için devlet çapında bir strateji yayınlamaya hazırlanıyor. Ayrıca konuya aşina olan kişilere göre yönetim, federal kurumları teşkil ettikleri riskleri ve fırsatları değerlendirmekle görevlendiriyor. Peki, bu konuda çarpıcı detaylar neler? Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

ABD, kripto paralar için hamle yapmaya hazırlanıyor

ABD’de federal kurumlar, geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto paralara yönelik dağınık bir yaklaşım benimsedi. Biden’ın ekibi ise bu konuda liderlik etmesi için baskıyla karşı karşıya. Endüstri yöneticileri genellikle ABD kurallarının net olmamasından şikayet ediyor ve diğerleri Çin ve diğer devlet destekli coin’lerin benimsenmesinin, doların egemenliğini tehdit edebileceğinden endişe ediyor. Biden yönetiminin artan odağı, değişken kripto pazarına geniş tüketici ilgisi olduğu bir zamanda geliyor.

BTC Piyasası: ABD, Kripto Paralar İçin Harekete Geçiyor: İşte 7 Çarpıcı Detay! 1

Kaynaklara göre, yürütme emrinin son aşamadaki taslağı, kripto para birimlerinin yarattığı ekonomik, düzenleyici ve ulusal güvenlik zorluklarını detaylandırıyor. Bildirildiğine göre, 2022’nin ikinci yarısında çeşitli kurumlardan rapor istenecek.

Yayınlanacak maddelerde neler yer alacak?

Söz konusu direktif, diğer kurumların da ağırlığını koymasını gerektiriyor. Bu görevlerden bazıları, dünya giderek kripto paraları benimserken ABD’nin rekabetçi kalmasını sağlamak anlamına gelecek. İnsanlar, gelecek direktifler de dahil olmak üzere idarenin planının kesinleşmeden önce daha fazla değiştirilebileceği konusunda uyardı. Biden’ın direktifi hakkında bilinmesi gereken 7 madde ise aşağıdaki şekilde:

  • Joe Biden, ABD’de politikalar belirlemek ve kripto paraları düzenlemek için bir yürütme emri hazırlıyor.  
  • Yönergenin oldukça erken bir tarihte, önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor
  • Joe Biden yönetiminin önceki faaliyetleri, kriptoların finanse etmek için kullanılan bir araç olarak gördüğü için hükümetin sektörü düzenleme konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.
  • Federal kurumlar, kripto para birimlerinin yarattığı riskleri ve fırsatları tartışacak.
  • Fed’in tavsiyesi üzerine yürütme emrini geliştirmek amacıyla SEC, CFTC ve OCC rehberliğine başvurulacak.
  • Joe Biden yönetiminin üst düzey yetkilileri, yürütme emrinin ayrıntılarını tartışmak ve sonuçlandırmak için birkaç kez bir araya geldi.
  • Yürütme emri, Beyaz Saray’ı ABD’deki kripto para birimlerini düzenlemenin merkezine koyacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap