ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı!

ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı!

ABD’den iki sıcak gelişmede, biri vergilendirme üzerine olan iki düzenleme paketi ortaya çıktı. Geçen hafta SEC Öteki Gary Gensleri’ topa tutan Patrick McHenry, artık menkul değer ve emtia düzlenmelerine yük veriyor. Yeni kripto para düzenlemelerinden detaylar şu şekilde…

ABD Meclisi 2 ay içinde yeni kripto para yasası çıkaracak

Teksas Lider Temsilci Patrick McHenry, “önümüzdeki iki ay” içinde kripto dalını denetlemek için yasa çıkaracağını söyledi. McHenry, Biden’ın bu yasa tasarısını imzalayıp imzalamayacağı sorusuna “evet” karşılığını verdi.

McHenry, “Önümüzdeki iki ay içinde yapmayı planladığımız şey, bir muahedeyi bildirmek” diyor. Ayrıyeten, tasarının hem menkul değerler hem de emtia düzlenmelerini ve her iki tarafta da düzeltilmesi güç olan meseleleri ele alacağını da kelamlarına ekliyor.

BTC Piyasası: ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı! 1

ABD Kongresi, geçen yıl Capitol Hill’de ilerleme kaydeden bir dizi yasa tasarısına karşın şimdiye kadar kripto paralarla ilgili kapsamlı bir yasa çıkaramadı. Lakin bu ay, Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesindeki Cumhuriyetçiler, stablecoin düzenlemeleri konusunda süratli adımlar attı. Demokratlarla müzakereler için yeni bir başlangıç ​​noktası oluşturabilecek bir tartışma taslağı sundular.

ABD Gelir Yönetimi Başkanlığı 12 ay içinde vergi rehberi yayınlayacak

ABD’den bir öteki sıcak gelişmede, Gelir Yönetimi Başkanlığı (IRS) Proje Yöneticisi Julie Foerster, Bakanlığının “12 ay içinde” hazır kripto vergisi rehberliği yayınlamayı umduğunu söyledi. Foerster ayrıyeten, IRS’nin kripto para bakışını değiştirmeyi planladığını bildirdi. Bu sayede kesimle daha fazla ilgilenmek istediğini söyledi.

Foerster, görüşlerinin kendisine ilişkin olduğunu, IRS’ye ilişkin olmak zorunda olmadığını vurguluyor. Bununla birlikte, beş kişilik grubuyla birlikte çalıştığını belirtti. Daha sonra, IRS’nin “bugün sahip olduğumuz ve gelecekte getireceğimiz insanların maharetlerine bakması gerekiyor. Hakikat araçlara ve gerçek insanlara sahip olmamız gerekiyor” açıklamalarına yer verdi.

BTC Piyasası: ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı! 2

NFT’ler için vergi yasası hazırlanıyor

Foerster, kripto paraların gelişmekte olduğunu vuguluyor. Gelir Yönetimi Başkanlığı ile kripto topluluğu ortasındaki irtibatın artırılması gerektiğinin altını çizdi. Bilhassa insanları, NFT’leri vergilendirmeye yönelik Mart ayı önerisi hakkında yorum yapmaya çağırdı. Yorum devri 9 Haziran’da kapanıyor.

Foerster, ABD vergi dairesinin birtakım yabancı muadilleriyle kripto vergilendirme uygulamaları hakkında konuştuğunu da paylaştı. “Gelen ve bizimle ve büyük iş ve memleketler arası kısmımızla konuşmak isteyen ülkeler olduğunu söyleyeceğim. Bunun üzere etkinlikler ve katıldığımız öbür etkinlikler de bize memleketler arası bir bakış açısı sağlıyor” dedi.

BTC Piyasası: ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı! 3

“Kongrenin kâfi rehberlik sağlaması gerekiyor”

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, SEC Lideri, geçen hafta ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde konuştu. Senato’dan Cynthia Lummis, Gensler’in menkul değer tezlerine yönelik, “Kongrenin kâfi rehberlik sağlaması gerekiyor” diyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap