ABD kripto borsası XRP listelemesiyle Ripple’a olan takviyesini gösterdi

ABD kripto borsası XRP listelemesiyle Ripple’a olan takviyesini gösterdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD kripto borsası XRP listelemesiyle Ripple’a olan takviyesini gösterdi

Investing.com – ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Gemini, XRP ticaretine başlamaya hazırlanarak Ripple’a olan takviyesini gösterdi. Bu gelişme, bilhassa SEC’in malum davaya itiraz etme niyetini belirli etmesiyle eş vakitli geldi.

Uluslararası ödemelerde gelecek vadeden bir Blockchain şirketi olarak görülen Ripple, bu bölümünden öncülerinden biri olarak görülüyor. Ripple’ın bölümdeki pozisyonu, SEC ile girdiği yasal uğraşta en büyük desteği oldu. Davanın şekillenmeye başlamasıyla kripto borsalarının dayanaklarını artırması şirkete olan itimadının de arttığını gösteren bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Gemini’nin XRP ticaretine başlaması ise yalnızca kripto paraya olan inancı yansıtmıyor, tıpkı vakitte XRP’nin daha geniş bir ticaret alanına sahip olacağını da gösteriyor. Bilhassa bu periyotta gelen listeleme haberi, kripto para piyasasının genel kabulü için de değerli bir adım olarak kabul ediliyor.

XRP topluluğu ortasında da coşkuyla karşılanan bu gelişme, son bir ay da birkaç kripto borsasının geçen ayki orta karardan sonra XRP’yi yine listelemeye karar vermesinin akabinde geliyor. Mahkemenin XRP’nin ferdî ticarette menkul değer olarak görülmediği kararının akabinde başka ABD borsaları Coinbase ve Kraken de XRP’yi tekrar listeleyeceğini duyurdu. Bu duyuruların akabinde birinci harekete geçen borsanın Gemini olduğu görüldü.

XRP, kripto yatırımcılarının da yakından takip ettiği ABD TÜFE verisinin açıklanmasından çabucak evvel piyasa geneliyle paralel olarak satıcılı hareket ederken son saat prestijiyle 0,62 dolardan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap