ABD Kongresi Yeni Kripto Para Maddesine Onay Verdi!

ABD Kongresi Yeni Kripto Para Maddesine Onay Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Kongresi Yeni Kripto Para Maddesine Onay Verdi!

Amerikan Kongresi, son günlerde gündeme oturan yeni kripto para düzenlemelerine gece saatlerinde onay verdi. Blockchain ve kripto para kesiminde yaptırım haklarının kimde olduğuna dair yenilikler içeren yasa tasarısı, muhalif vekillerin evet oyu ile meclisten geçti.

Ülkede kripto para hakkında kimin kelam sahibi olduğuna dair belgisiz ortamı bir ölçü da olsa ortadan kaldıran yasa, dijital varlıkların net bir halde sınıflandırılmasının önünü açtı. Yeni düzenleme, SEC ve CFTC’nin yetki alanlarında da bir dizi değişime nenden oluyor. Yeni düzenleme CFTC’ye daha fazla yetki verirken SEC için ise yargıya gitme yollarını birtakım standartlara bağladı.

“Dünya’nın Gerisindeyiz!”

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi lideri Temsilci Patrick McHenry, yasa onayının akabinde şu kelamları söyledi:

“Avustralya, Singapur ve İngiltere üzere finans merkezleri kripto paralar konusunda net düzenlemeler yapıyor. ABD ise bu hususta hayli geride kalma riskiyle karşı karşıya. Yeni yasalar ile bu bahiste Dünya’yı yakalamak istiyoruz.”

Meclisten onay alan blockchain yasasını muhalif Cumhuriyetçiler memnuniyetle karşılarken iktidarda olan Demokratlar hoşnut değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap