ABD Kongre Üyesi Emmer, SEC’i sıkıştırıyor!

ABD Kongre Üyesi Emmer, SEC’i sıkıştırıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Kongre Üyesi Emmer, SEC’i sıkıştırıyor!

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC’in ve Gary Gensler’in faaliyetlerini kısıtlamak maksadıyla çalışmalar yürütüyor.

ABD Kongre Üyesi ve ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi Tom Emmer, dijital varlıklar üzerine SEC’i gayesine aldı. Emmer, SEC’in dijital varlıklar alanındaki fon kullanımını sınırlayacak bir ödenek değişikliği sunmaya hazırlanıyor.

Emmer, SEC’in kripto para faaliyetleri hakkında tasa duyduğunu ve bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyor.

ABD Kongre Üyesi, SEC’i radarına aldı

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, geçtiğimiz gün, SEC’in dijital varlık uygulamalarında fon kullanımını kısıtlayan bir ödenek değişikliğine takviye verdi.

Emmer, ayrıyeten, SEC Lideri Gary Gensler’in de yetkilerini aştığını ve kriptoya tek taraflı yaklaşım sergilediğini savundu. Kripto tarafında şimdi bir düzenlemenin olmadığına dikkat çeken Emmer, SEC’in vergi mükelleflerinin parasıyla keyfi harcamalar yaptığını aktardı.

Diğer taraftan Emmer, kriptoda ve dijital varlık alanında şeffaflığı sağlamak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Emmer, blockchain geliştiricilerine ve hizmet sağlayıcılarına yönelik çeşitli netlikler sunan Blockchain Düzenleyici Mutlaklık Yasasını duyurmuştu.

Emmer’in niyetleri ortasında, SEC’in aldığı ödenekleri kısıtlamak ve böylece kripto üzerindeki baskısını hafifletmek yer alıyor. Bu nedenle, SEC’e karşı atılan adımlarda Emmer, her türlü dayanağını sunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap