ABD Hazine Bakanlığı’ndan kripto düzenlemesi atılımı

ABD Hazine Bakanlığı’ndan kripto düzenlemesi atılımı

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Hazine Bakanlığı’ndan kripto düzenlemesi atılımı

ABD Hazine Bakanlığı kripto düzenlemesi için adım atmaya hazırlanıyor.

ABD Hazine Bakanlığı son devirlerde gündem olan kripto düzenlemeleri için adım atmaya hazırlanıyor. Bakanlık kripto düzenlemeleri için adım atacak.

ABD’de kripto düzenlemelerinin ayak sesleri

ABD Hazinesi ve IRS, önerilen kripto vergi raporlama kurallarını duyurdu. Bu önerilen kurallar kapsamında, ABD Hazine Bakanlığı ve İç Gelir Yönetimi (IRS), komitecilerin, borsaların ve muhtemelen merkezi olmayan borsaların gelecek birkaç yıl içerisinde vergi raporlamasını artırması gerektiğini belirtti.

Hazine Bakanlığı, komitecilerin ve borsaların, makul kripto satışlarını raporlamalarını gerektiren önerilen kuralları yayınladı. Bu kurallar, vergi açıklarını kapatmayı ve tüm iştirakçilerin birebir kurallar altında süreç yapmasını amaçlıyor. Önerilen kurallar, 2021’de kabul edilen Altyapı Yatırımları ve İş Yasası kapsamında geliştirildi.

BTC Piyasası: ABD Hazine Bakanlığı’ndan kripto düzenlemesi atılımı 1

Önerilen kurallar uyarınca, kripto brokerleri, klâsik yatırımlar için olduğu üzere muamele görecekler. Bu, vergi mükelleflerinin karlarına ait vergi borcu taşıdığı üzere, ziyanlarını da düşebilecekleri manasına geliyor. Yeni kurallara nazaran, komitecilerin vergi mükelleflerinin önerilen kurallara uygun olarak vergi borcu taşıyıp taşımadığını anlamalarına yardımcı olmak için yeni bir Form 1099-DA sağlamaları gerekecek.

Hazine Bakanlığı, bu düzenlemelerin dijital varlık vergi raporlamasını klâsik varlık vergi raporlamasıyla uyumlu hale getirdiğini ve farklı varlık tipleri ortasında ayrıcalıklı muameleyi önlediğini belirtti. Önerilen kurallar kapsamında, komiteciler platformları, ödeme işlemcileri ve belli barındırılan cüzdanlar da tanımlanacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap