ABD FSC Lideri, kripto ve stablecoin’ler için netlik istiyor

ABD FSC Lideri, kripto ve stablecoin’ler için netlik istiyor

Paylaş
BTC Piyasası: ABD FSC Lideri, kripto ve stablecoin’ler için netlik istiyor

Yaklaşan FCA toplantısı, dijital varlık ekosistemi, kripto para üniteleri, blok zinciri geliştirme ve stablecoin ödemeleri için düzenleyici netlik sağlamayı amaçlıyor.

Meclis Mali Hizmetler Komitesi (FSC) Lideri Patrick McHenry, üçü dijital varlık ekosistemi için düzenleyici netlik sağlamayı amaçlayan kripto para üniteleri, blokzinciri geliştirme ve stablecoin ödemeleri olmak üzere birkaç mevzuatın işaretlendiğini duyurdu.

Finansal Hizmetler Komitesi toplantısı kapıda

Finansal Hizmetler Komitesi, HR 4763, 21. Yüzyıl Yasası için Finansal Yenilik ve Teknoloji, HR 4766, 2023 Ödeme Netliği Stablecoins Yasası ve HR 1747, Blok Zinciri Düzenleyici Katılık Yasası işaretlemek için 26 Temmuz’da toplanacak. Bir ödeme aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanan stablecoin’lerin ihracına düzenleyici netliği getirmeyi amaçlayan McHenry, çeşitli yorumlarda bulundu.

Dijital Varlıklar Alt Komitesi Lideri olarak misyon yapan ABD Temsilcisi French Hill, işlevsel bir düzenleyici çerçeve oluşturmanın yatırımcıları finansal dolandırıcılıktan koruduğunu söyleyerek “Bu yasa, sadece FTX’in milyarlarca müşteri fonunu çalmasını engellemekle kalmaz, birebir vakitte güçlü tüketici muhafazaları ve piyasa iştirakçileri için açık yol kuralları oluşturur.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap