ABD Başkanlık Adayı: Bu Kripto Paradan Aldım!

ABD Başkanlık Adayı: Bu Kripto Paradan Aldım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Başkanlık Adayı: Bu Kripto Paradan Aldım!

ABD Lider adayı Robert F. Kennedy Jr. Monsanto davası çekinden aldığı para ile kripto aldığını açıkladı. Lider adayı, 7 çocuğunun her birine 2’şer Bitcoin aldığını söyledi.

Robert F. Kennedy Jr. çocukları için Bitcoin aldı!

ABD Lider adayı Robert F. Kennedy Jr. parayı Monsanto davası çekinden aldığını ve 7 çocuğunun her birine 2’şer Bitcoin aldığını açıkladı. Çarşamba günü Twitter’da kripto piyasasının tanınmış simalarından kimileriyle birlikte uzun uzadıya konuştu. Kennedy Jr. kripto piyasası yatırımlarının fakirleri yoksulluktan çıkarma potansiyeline nasıl sahip olduğunu açıkladı. Lider adayı, sermaye karı vergisini ortadan kaldırarak Bitcoin kullanımını teşvik etmeye ve onu bir para ünitesine dönüştürmeye gereksinim olduğunu söyledi.

Bu ortada, El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, Bitcoin’i destekleyen en tanınan isimlerden biri. Artık ABD Lider Adayı Robert F. Kennedy Jr. da onun yolunda ilerliyor! Kennedy Jr. Bitcoin’in küçük yatırımcıların enflasyona güçlü bir para ünitesine sahip olmalarını sağladığını söyledi. Bu da onlara sistemin insafına kalmış prestiji para ünitesine karşı özgürlük veriyor. Yedi çocuğunun her birinin güzelliği için her birine 2 Bitcoin yatırdığını belirtti. Bitcoin yatırımları konusunda ağzındaki baklayı çıkardı:

Bitcoin konferansından çabucak sonra, paramı sözlerimin olduğu yere koymaya karar verdim. Böylelikle, 7 çocuğumun her biri için 2 Bitcoin aldım.

Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Başkanlık Adayı: Bu Kripto Paradan Aldım! 1

Bu ortada, Mayıs 2023’te Robert Kennedy Jr. Bitcoin kampanya bağışlarını kabul eden birinci lider adayı oldu. Böylelikle, seçimler ve kripto açısından tarihe geçti. Kısa müddet evvel ABD dolarını Bitcoin ile destekleme ve Bitcoin vergilerini sona erdirme kelamı verdi. Ayrıyeten Kennedy Jr. ABD vatandaşlarına Bitcoin’lerini kendi kendilerine saklama hakkı verilmesi gerektiğinden bahsetti. Twitter’da düzenlenen aktifliğe kripto alanında tesirli Scott Melker, Mark Moss, Natalie Brunell, Marty Bent ve Robert Breedlove birlikte konut sahipliği yaptı.

Fed faizleri 25 bps artırdı, kripto nasıl reaksiyon verdi?

Piyasa iştirakçilerinin genel olarak beklediği üzere, ABD Merkez Bankası faiz oranlarını 25 baz puan artırdı. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Fed, faizleri son 22 yılın en yüksek düzeyi olan %5,25-5,5’e yükseltti. Fed Lideri Jerome Powell, siyaset duyurusu sonrası yaptığı basın toplantısında, Fed’in gelen ABD ekonomik bilgilerine bağlı olarak faiz oranlarını daha da artırma seçeneğini koruduğunun sinyalini verdi.

Çoğu analist bunun muhtemelen Fed’in bu sıkılaştırma döngüsündeki son faiz artırımı olduğunu düşünüyor. Key Private Bank’ın sabit gelirler genel müdürü Rajeev Sharma finans basınına yaptığı açıklamada “bize nazaran faiz artırım döngüsü sona erdi. Fed artık yılın geri kalanında duraklayacak” dedi. Manulife Yatırım Yönetimi’nin global baş ekonomisti Frances Donald ise “Fed’in artık uzun vadeli bir ‘şahin bekleme’de olduğuna inanıyoruz… Bir sonraki atılımları muhtemelen bir indirim olacak lakin bunu görmemiz 2024’ü bulacak. Bununla birlikte, Powell’ın artırım tehdidini canlı tutmaktan öbür dermanı kalmayacak. Yoksa piyasaları kesintileri erken fiyatlamaya ve enflasyon beklentilerini yine canlandırmaya teşvik etmeyecek,” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap