a16z’den ayrılan Katie Haun yeni şirketinde 1,5 milyar dolar topladı

a16z’den ayrılan Katie Haun yeni şirketinde 1,5 milyar dolar topladı

Paylaş
Uzman Coin: a16z’den ayrılan Katie Haun yeni şirketinde 1,5 milyar dolar topladı

Ocak ayında ortağı olduğu Andreessen Horowitz şirketinden ayrılan ve kendi girişim sermayesi şirketini kuran başarılı yatırımcı Katie Haun, kripto odaklı bir çift fon için 1,5 milyar dolarlık yatırım aldı. Haun bu yatırımla, tek başına ve tek seferde en çok yatırım alan VC şirketi olurken, kadın girişimci olarak da bu anlamda lider oldu.

Hedef, kısıtlamaların kalkması için yatırım danışmanlığı almak

Haun Ventures şirketi, “erken dönem fonu” için 500 milyon dolar, “hızlandırıcı fon” adını verdiği fonu için de 1 milyar dolar yatırım aldı. İki fon da, startup’ların başlangıç sermayelerine ve “dijital token” gibi daha likit yatırım stratejilerine yönelecek. Haun yaptığı açıklamada şirketinin kayıtlı bir yatırım danışmanlığı firması olmasını istediğini, bu sayede de token alımlarına ayrılabilecek olan fonun yüzdesinde bir kısıtlama olmayacağını söyledi.

a16z’den de yatırım!

Haun Ventures’a yatırım yapan şirketler arasında, 2 ay önce ayrıldığı Andreessen Horowitz’in de olması dikkat çekti. Diğer fon destekçilerinin ise bireysel yatırımcılar ile üniversite bağışları, yardım kuruluşları ve aile ofisleri gibi sınırlı VC ortaklıkları bulunan kurumlardan oluştuğu belirtildi.

Coinbase ve OpenSea’nin de yönetim kurullarında

Eski bir federal savcı olan ve şu anda en büyük NFT pazaryeri olarak görülen OpenSea ile ABD’nin en büyük borsası konumundaki Coinbase’in yönetim kurulunda bulunan Haun, aldığı yatırımla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Web3 dünyasının tüm katmanlarına yatırım yapacağız. Hala, bazı özel 1. katman projelerine yatırım yapılabileceğini düşünüyorum ancak, özellikle ölçeklendirme sorunlarını çözen ikinci katman projeleri, Web 2.0 döneminin de, kimlik ve güvenlik gibi birçok zorluğunu ortadan kaldırabilir.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap