9 Ülkedeki Küçük İşletmeler 2022’de Kripto Para Ödemelerini Benimsemeyi Düşünüyor

9 Ülkedeki Küçük İşletmeler 2022’de Kripto Para Ödemelerini Benimsemeyi Düşünüyor

Paylaş
BTC Piyasası: 9 Ülkedeki Küçük İşletmeler 2022’de Kripto Para Ödemelerini Benimsemeyi Düşünüyor

Ödeme işlemcisi devi Visa tarafından yakın zamanda yürütülen bir ankete göre, dokuz ülkedeki katılımcıların neredeyse dörtte biri, bu yıl içinde dijital para birimlerini bir ödeme şekli olarak benimsemeyi düşündükleri ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca, bu ülkelerdeki tüketicilerin %13’ü, perakende mağazalarının önümüzdeki 12 ay içinde kripto para ödemelerine izin vermeye başlayacağını tahmin ediyor.

2022 Yılının Sonunda Birçok Şirket Kripto Para Ödemelerini Kabul Edecek

Reuters’in bildirildiğine göre Visa, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya ve Singapur olmak üzere dünya genelinde dokuz ülkeden 2.250 küçük işletme sahibiyle anket yaptı. Sonuçlara göre, her dört katılımcıdan biri, 2022 yılının sonundan önce bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve diğer kripto paraları benimsemeyi planlıyor.

BTC Piyasası: 9 Ülkedeki Küçük İşletmeler 2022’de Kripto Para Ödemelerini Benimsemeyi Düşünüyor 1

Visa, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Singapur ve Brezilya merkezli küçük işletme sahiplerinin %30’undan fazlasının önümüzdeki aylarda müşterilerine kripto para birimi seçenekleri sunmayı planladığını ortaya çıkarıyor. ABD’dekilerin %19’u ve Kanada’dakilerin %8’i kripto paraları ödeme seçeneği olarak sunmayı planlıyor.

Visa, şirketlerden sorumlu olmayan 1000 Amerikalı yetişkinle ve diğer ülkelerden 500 kişiyle daha görüştü. Bu 1.500 kişinin yaklaşık %13’ü, perakende mağazalarının 2022’de dijital varlık ödemeleri sunmaya başlamasını bekliyor.

“İnsanlar Kripto ile Daha Güvende Hissediyor”

Visa’nın Ticari Satışlar ve Satın Almadan Sorumlu Küresel Başkanı Jeni Mundy, dünya çapındaki birçok işletme sahibinin yeni ödeme biçimlerinin benimsenmesini şirketlerinin büyümesi için “temel” faktör olarak gördüğünü dile getirdi. Kripto para birimlerini kabul etmenin birçok küçük firma için “doğal bir evrim” olarak geldiğini de sözlerine ekledi.

Mundy konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Bence birçok insan kripto konusunda daha güvende hissediyor.”

Şirketler Kripto Paraları Benimsemeye Başladı

Çok sayıda dev şirket, müşterilerin istekli olmaları durumunda dijital varlıklarla ödeme yapmalarına izin verdiğinden, kripto para biriminin benimsenmesinin son 12 ayda geliştiğini söylemek gerekir. Bu bağlamda Hırvatistan ve Meksika’nın en büyük süpermarket zincirleri olan Konzum ve Elektra örnek gösterilebilir.

2021’de bu tür bir benimsemenin en büyük örneği, El Salvador’dan geldi. El Salvador Bitcoin’i yasal olarak resmen tanıyan ilk ülke oldu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap