7 Analistten Bitcoin İddiası: Pump Günleri Bitti!

7 Analistten Bitcoin İddiası: Pump Günleri Bitti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 7 Analistten Bitcoin İddiası: Pump Günleri Bitti!

Son gelişmelerle birlikte, dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, Tesla’nın 373 milyon dolar kıymetindeki BTC varlıklarını tasfiye etme kararının akabinde kıymetli bir satış baskısıyla karşılaştı. Bu atılım Bitcoin’in fiyatında düşüşe yol açarken, kripto para ünitesi şu anda 26.060 dolardan süreç görüyor ve 507 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip. Pekala sırada neler var?

Bitcoin için bu düzeyler kritik

On-chain göstergeler ve teknik tahliller, BTC fiyatının 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesi nedeniyle daha da düşebileceğini gösteriyor. Bilhassa kripto piyasası analisti Ali Martinez, Bitcoin’in 200 günlük SMA’nın altına indikten sonra Gerçekleşen Fiyata dokunma eğiliminde olduğu tarihi bir eğilime dikkat çekiyor. Mevcut Gerçekleşen Fiyat yaklaşık 20.350 dolarda.  Günlük grafikte TD sıralı tarafından sunulan bir alım sinyaline karşın, yükseliş eğiliminin teyidi 200 günlük MA’nın üzerinde daima bir kapanışa bağlı. Bu düzeyin aşılması Bitcoin fiyatını 20.000 dolara kadar düşürebileceğinden, 25.200-24.800 dolar bölgesi izlenmesi gereken kritik bir takviye düzeyi olarak ortaya çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 Analistten Bitcoin İddiası: Pump Günleri Bitti! 1

Birden fazla Bitcoin analisti duruma yük verdi. Saygın bir piyasa analisti olan Peter Brandt, 24.800 doların altında bir kapanışın günlük ve haftalık grafikleri olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıyor. Bir öteki kıymetli analist olan Rekt Capital, Double Top formasyonu ile karakterize edilen bir düşüş teknik sinyalinin altını çiziyor. Bu formasyon 26.000 dolar düzeyinin rolünü dayanaktan dirence kaydırabilir. Birçok uzman 25.000 dolar civarında potansiyel bir alım fırsatı beklerken, optimistlik ihtiyatla birleşiyor. CrediBULL Crypto, Crypto Tony ve Crypto Birb üzere önde gelen kripto para analistleri, BTC’nin evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden evvelki geçmiş piyasa düzeltmelerine benzerlikler göstererek Bitcoin’in muhtemelen 25.000 doların üzerinde bir taban tutacağına inanmakta.

Bloomberg analisti: BTC volatilitesi azaldı

Bitcoin’in piyasa dinamikleri bağlamında, volatilitenin azalması tarafında kayda bedel bir eğilim de kelam konusu. Bloomberg kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in volatilitesinin son birkaç yılda kıymetli ölçüde azaldığını gözlemliyor. Bu durum kripto paranın izafi riskini geçmişe kıyasla azaltmış olsa da, Bitcoin’in volatilitesi hala altın üzere klasik bedel saklama varlıklarından daha yüksek. Mike McGlone’un tahlili, Bitcoin’in 90 günlük volatiliteisnin, altınınkinden hala daha yüksek olsa da, istikrarlı bir formda azaldığını ortaya koyuyor. Bu eğilim, Bitcoin için üst tarafta kıymetli fiyat dalgalanmalarının yaşandığı günlerin azalıyor olabileceği manasına geliyor. McGlone, bunu, “pump günleri bitti” diye yorumluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 Analistten Bitcoin İddiası: Pump Günleri Bitti! 2
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap