6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda!

6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda!

Paylaş
BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda!

Bitcoin için farklı iddialar gelmeye devam ediyor. Son gelen iddialarda Aralık ve Nisan aylarına yönelik vurgular var. Detaylara bakalım.

Fundstrat’tan Bitcoin tahmini

Piyasa stratejisi araştırma şirketi Fundstrat, önümüzdeki aylar için Bitcoin fiyatına yönelik açıklama yapıyor. Şirket ayrıyeten fiyatları belirleyici bir faktör olarak Blackrock’un Bitcoin ETF müracaatının değerine dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 1

Araştırma şirketi Bitcoin’in fiyatına yönelik olarak  devasa bir yükselişi öngörüyor. Buna nazaran şirket Bitcoin’in Nisan 2024 yılına kadar %521 oranında artacağı kanısında. Fundstrat’ın bu yükseliş öngörüsü Bitcoin için 180 bin dolarlık bir fiyat etiketi demek.

Analist CryptoYoddha’nın BTC tahmini

CryptoYoddha olarak bilinen kripto para analisti 24 Temmuz’da bir tweet attı. Kendisinin paylaştığı müşahedelere nazaran, Bitcoin şu anda bir piyasa döngüsünün psikolojisi açısından ‘umut’ etabından evvel gelen ve olumlu piyasa hassaslığına işaret eden ‘inançsızlık’ etabında bulunuyor.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 2

Analistin grafiğine nazaran, BTC şu anda ‘inançsızlık’ basamağında. Bunun bir sonraki adımı ise umut basamağı. Bu kademede fiyatlar toparlanmaya başlıyor. Analiste nazaran sonrasında ise sırasıyla ‘iyimserlik’, ‘inanç’, ‘heyecan’ ve son olarak ‘coşku’ basamakları geliyor. Analist bu basamakların yılın sonuna kadar gerçekleşeceği görüşünde. Buna nazaran Bitcoin için yılın sonuna yönelik maksadı 50 bin dolar ve üstü formunda.

Trader Tardigrade’den Bitcoin tahmini

Kripto para analisti Trader Tardigrade, Bitcoin’in 2013’ten 2018’e kadar olan periyotta olduğu üzere tıpkı fiyat yapısını tekrarladığını belirtiyor. Buna nazaran bu devirde ‘önceki tepe’den ‘tepe 1’e giden ve ‘tepe 2’ ve ‘yeniden test’ten önceye gelen makul bir model izlediğini vurguladı.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 3

Analistin bu noktada farklı bir açıklaması var. Buna nazaran grafik desen tahliline nazaran, bu yapıdaki bir sonraki evre, Bitcoin’i 2026’da devasa bir düzeye ulaştırıyor. Bitcoin 400 bin dolar düzeyine gelecek bir fiyat patlaması yaşayacak.

Stockmoney Lizards’dan Bitcoin tahmini

Bu ortada, kripto ticaret uzmanı Stockmoney Lizards, Bitcoin’in 68.000 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştığı üçüncü tarihi döngüsünden yeni çıktığını belirtiyor.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 4

Analiste nazaran Bitcoin 2025’in ikinci yahut üçüncü çeyreğinde devasa bir düzeye ulaşacak. Buna nazaran 150.000 ila 200.000 dolar ortasında yeni bir ATH ile sonuçlanabilecek dördüncü fiyat döngüsüne girmiş durumda

Google Bard’dan BTC tahmini

Belirli sayılar açısından Bard Bitcoin fiyat iddiası yapıyor. Lakin bunu yaparken muhakkak isimlerden yararlanmayı ihmal etmiyor. Örnek olarak PlanB’nin 100 bin dolarlık Bitcoin kestirimine yer veriyor.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 5

Diğer taraftan, çok uluslu İngiliz bankası Standard Chartered tarafından yapılan ikinci varsayıma de yer veriyor. Buna nazaran Bitcoin’in 2024 yılına kadar 120 bin dolara ulaşacağını öngörüyor. Öbür taraftan Hindistan’ın en eski kripto para borsası ZebPay’ın kestirimine de yer veriyor. Bu kestirim ise yılın sonuna kadar 40 bin dolar düzeyleri.

Captain Faibik’ten Bitcoin tahmini

Ünlü kripto para analisti Captain Faibik, mevcut duruma ait umutlu bir bakış açısı sunuyor. Bitcoin boğalarının şu anda denetimi elinde tuttuğunu ileri sürüyor. Lakin zorlukların devam edebileceği ve önümüzdeki günlerde potansiyel olarak daha fazla kapitülasyona yol açabileceği konusunda da uyarıyor.

BTC Piyasası: 6 Kritik İddia: Bitcoin Aralık ve Nisan’da Bu Rakamlarda! 6

Analistin varsayımına nazaran, Bitcoin’in bir sonraki güçlü dayanak düzeyinin 24.700 dolar civarında olması beklentiler dahilinde. Akabinde bu yılın ilerleyen devirlerinde 32.000 doların üzerinde potansiyel bir toparlanma bekleniyor. Son devirdeki düşüşe karşın, Captain Faibik uzun vadede yükselişini sürdürüyor. Kendisi 2024 yılına kadar Bitcoin için 100 bin dolar üzere tezli bir fiyat iddiasında bulundu. Çok beklenen boğa koşusunun Kasım 2023’te başlaması ve potansiyel olarak değerli piyasa faaliyetlerine yol açması bekleniyor. Ayrıyeten, Bitcoin hakimiyeti yüzde 50’nin altına düştü. Bu da btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Dogecoin üzere altcoinler için daha fazla kazanıma yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap