6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

Paylaş
BTC Piyasası: 6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

Morgan Creek Capital’in kurucusu Mark Yusko, Bitcoin BTC’nin gelecekteki gidişatı hakkında ilgi cazibeli bir kestirimde bulunuyor. Paul Barron Network’e verdiği bir röportajda Yusko değerli noktalara değiniyor. Buna nazaran kurumsal sermaye akışıyla birlikte Bitcoin’in fiyatında parabolik bir yükseliş potansiyelini tartışıyor.

Bitcoin BTC’nin tarihi seyri

Yusko, Bitcoin’in fiyat hareketinde halving sürecini takip etme eğiliminde olan tarihî bir modele işaret ediyor. Bitcoin halvingi yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşiyor. Ayrıyeten madencilerin mükafatlarını azaltıyor. Bir sonraki halvingin Nisan 2024’te yapılması planlanıyor.

BTC Piyasası: 6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması 1

Yusko’ya nazaran, her halving olayından sonra Bitcoin tarihi olarak fiyatına bir sıfır ekledi. Örneğin, 100 dolardan 1.000 dolara, akabinde 1.000 dolardan 10.000 dolara çıktı. Bu modele dayanarak, Bitcoin’in bir evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden 1,5 kat artış yaşayabileceğini öngörüyor.

100,000 dolara giden potansiyel yol

Yusko, Bitcoin’in adil pahasının 100.000 dolar civarında olduğunu belirtiyor. Öbür taraftan şu anda ise 26.000 dolardan süreç gördüğünü vurguluyor. Bu, adil pahaya ulaşmak için süratli bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar çoklukla adil bedellerinin altında süreç gören varlıkları ararlar. Bununla birlikte Yusko, bir sonraki Bitcoin halvingin akabinde, evvelki halving olaylarından sonra meydana gelenlere benzeri formda, parabolik bir patlama tepesi de öngörüyor.

BTC Piyasası: 6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması 2

Bir evvelki döngüde Bitcoin’in gerçeğe uygun pahası yaklaşık 30.000 dolar iken, çok kaldıraç ve spekülasyon nedeniyle 69.000 dolara kadar yükselmişti. Yusko bu sefer 2 kat ya da 2,5 kat artış beklemiyor. Lakin mevcut düzeylerden potansiyel olarak 1,5 kat büyüme öngörüyor.

Bitcoin ETF’leri ve sermaye seli

Yusko, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) 2023 sonu ya da 2024 başında onaylanmasını bekliyor. Bu türlü bir onay, kripto para piyasasına kıymetli bir sermaye akışı için taşkın kapılarını açabilir. Spot tabanlı bir Bitcoin ETF’si onaylandığında, Bitcoin’e 300 milyar dolar kadar sermaye akabileceği fikrinde. Bitcoin’in hudutlu hür sirkülasyonuna kıyasla bu değerli sermaye enjeksiyonu, fiyatları kıymetli ölçüde yükseltme potansiyeline sahip.

BTC Piyasası: 6 Haneli Amaç Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması 3

Bu yazıyı yazarken Bitcoin 26.567 dolardan süreç görüyor. Başka taraftan gün içinde hafif bir artış gösteriyor. Yusko’nun öngördüğü 100.000 dolarlık adil kıymetin altında kalsa da, kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kurumsal ilgi gelecekteki fiyat hareketlerinin kıymetli bir itici gücü olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap