6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun!

6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun!

6 farklı Bitcoin varsayımı yazısı hazırladık. Bakalım bu hafta analistler hangi düzeyleri işaretlemişler? Ayrıntılarıyla inceleyelim.

Todd Horwitz’den Bitcoin yaklaşımı

BubbaTrading.com’un Baş Piyasa Stratejisti Todd Horwitz kıymetli açıklamalar yaptı. Kısa bir mühlet evvel ABD’nin prestiji para sistemine yönelik tenkitlerini lisana getirdi. Ayrıyeten bu sistemi hileli olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, Bitcoin’in ABD dolarını desteklemek için değerli bir varlık olarak dahil edilmesinde potansiyel görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 1

Büyüleyici bir röportajda, tartışma Bitcoin’in (BTC) ABD dolarını desteklemek için hem bir para ünitesi hem de emtia olarak rolü etrafında ağırlaştı. Bu fikir, 2024 lider adayı Robert Kennedy Jr’ın doların altın, gümüş, platin ve Bitcoin üzere sabit varlıklarla desteklenmesini savunmasıyla ilgi çekmeye başladı. Kennedy bu atağın ekonomiyi istikrara kavuşturacağına işaret ediyor. Ayrıyeten enflasyonu frenleyeceğine ve yeni bir Amerikan finansal istikrar ve refah çağını başlatacağına inanıyor.

Bitcoin tahmini

Doların sabit varlıklarla desteklenmesinin potansiyel yararlarını kabul ediyor Horwitz. Fakat, para ünitesinin kıymetinin emtia sepetine nazaran belirlenmesi için bir ölçüt davetinde bulundu. ABD dolarının altın, gümüş ya da öteki emtialarla desteklenmesinin fizibilitesi tartışılmış durumda. Başka taraftan, Horwitz özgün altın takviyesine dikkat çekmişti. Lakin takviye için ülkü oranı belirlemenin zorluğunu kabul ediyor.

Röportajda Robert Kennedy tarafından önerilen sabit varlıklar sepetine Bitcoin’in dahil edilmesi konusuna da değinildi. Horwitz, Bitcoin’i özgürlükçü hareketin bir para ünitesi olarak gördüğünü belirtiyor. Ayrıyeten CFTC üzere düzenleyici kurumlar tarafından giderek daha fazla tanınmasını övdüğünü tabir etti. Horwitz, Bitcoin’in ABD dolarını destekleyecek varlık sepetine dahil edilmesi için güçlü bir aday olabileceğine inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 2

Bitcoin’in fiyat görünümüne geçiş yapan Horwitz optimistliğini lisana getirdi. Horwitz, bir sonraki gösterge fiyatın önümüzdeki altı ay içinde 35.000 dolara geleceğini belirtiyor. Başka taraftan 40.000 dolara ulaşmasını bekleyerek üst yanlışsız devam eden bir yörünge öngördü.

Aylar süren konsolidasyon ve belirsizliğin akabinde farklı bir durum ortaya çıkıyor. Buna nazaran, Bitcoin (BTC) üst taraflı bir ivmenin işaretlerini göstererek piyasada iyimserliğe yol açıyor. Piyasa analistleri, muhakkak kilit düzeylerin aşılması halinde yeni dorukların görülme olasılığıyla birlikte yükseliş davetleri yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 3

Michael van de Poppe’den Bitcoin tahmini

Lider kripto para ünitesi 29.800 dolar düzeyinin üzerinde süreç görmeye devam ediyor. Başka taraftan, piyasa analisti Michael van de Poppe Bitcoin için yeni dorukların kapıda olabileceğini öngörüyor. Direnç düzeyinin 31.000 dolarda kırılması, daha fazla çıkar için değerli bir katalizör olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 4

John E Deaton: Bitcoin 10 kat artabilir

XRP sahiplerini temsil eden bir avukat olan John E Deaton açıklamalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in on kat artış yaşayabileceğini belirtiyor. Buna nazaran 300.000 dolar üzere etkileyici bir sayıya ulaşabileceğini öne sürerek tartışmaları alevlendirdi. Bu spekülatif bir sav olarak kalıyor. Lakin tweet Deaton’ın Twitter’daki 276 binden fazla takipçisi ortasında tartışmalara yol açtı.

İyimser analistten Bitcoin tahmini

Bitcoin’in fiyat hareketleri, kripto para ünitesinin yükselen bir kanal içindeki altı yıllık aralığını vurgulayan optimist bir analistin dikkatini çekti. Vakit zaman yaşanan dalgalanmalara karşın, yapı bozulmadan kalmaya devam ediyor. Ayrıyeten son hareketler potansiyel bir yükseliş senaryosuna işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 5

Bitcoin’in fiyat grafiği, BTC’nin yıllar boyunca yükselen bir kanal içinde süreç gördüğünü belirtiyor. Ayrıyeten volatilitesini kapsadığını ortaya koyuyor. Halihazırda dayanak trend çizgisinin yakınında süreç görmesi kıymetli. Ayrıyeten, düşük taban düzeylerin reddedilmesi ve bu düzeyden geri sıçrama var. Bütün bunlar, boğaları tekrar çekişmeye sokan bir yükseliş hissine işaret ediyor.

175.000 dolarlık tahmin

Analistin değerlendirmesi, 32.000 dolar civarındaki üst direnç düzeyinin üzerine çıkılmasının yeni bir boğa koşusunu tetikleyebileceğini gösteriyor. Ayrıyeten Bitcoin’i yükselen kanalın 175.000 dolar üzere etkileyici bir düzeydeki tepelerini tekrar test etmeye itebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 6

Kriptonun volatilitesi göz önüne alındığında bu türlü bir iddia göz arkası edilemez durumda. Lakin, geçmiş boğa koşuları dramatik fiyat artışları gösterdi. Öbür taraftan bu mümkünlüğü ilgi cazip hale getirdi.

Mark Yusko’dan Bitcoin tahmini

Morgan Creek Digital’in CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’in yükselişini savunmaya devam ediyor. Ayrıyeten kripto para ünitesinin 300.000 dolar üzere kayda kıymet bir kıymete ulaşabileceğini itimatla öngörüyor. Yakın vakitte katıldığı bir podcast programında Yusko, Bitcoin’in yeni doruklara ulaşma ve potansiyel olarak altının piyasa kıymetine rakip olma potansiyeli konusundaki sarsılmaz optimistliğini lisana getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 7

Bitcoin altına karşı: Dijital bir inançlı liman

Yusko, Bitcoin ve altını karşılaştırıyor. Buna nazaran, altının ekonomik belirsizlikler sırasında servetlerini korumak isteyen yatırımcılar için inançlı bir liman varlığı olarak klâsik rolünü vurguladı. Yusko, dijital çağda Bitcoin’in de benzeri bir emele hizmet edebileceğine inanıyor. Bitcoin yaygın bir inanç ve benimseme kazanırsa, piyasa kıymeti altınınkine rakip olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 8

Altının toplam piyasa pahasının 12 trilyon dolar civarında olduğu iddia edilirken, Yusko bu kıymetin yalnızca yaklaşık yarısının nakdî maksatlarla kullanıldığına işaret ediyor. Ayrıyeten, geri kalanının ise mücevher üzere mali olmayan uygulamalara tahsis edildiğine dikkat çekiyor. Bitcoin’in piyasa pahasının yaklaşık 6 trilyon dolara ulaşacağını belirtiyor. Öteki taraftan, bunun da değerli bir fiyat artışına yol açacağını ve potansiyel olarak 300.000 dolar amacına ulaşacağını öngörüyor.

Willy Woo’dan yeni tahmin

Bitcoin (BTC) meraklılarının heyecanlanması için sebepleri var. Çünkü yaygın olarak takip edilen zincir analisti Willy Woo, kripto hükümdarının kıymetli bir yükseliş patlamasının eşiğinde olduğunu belirtiyor. Bir milyondan fazla Twitter takipçisi olan Woo, Bitcoin’in temel güç göstergesinin (FSI) yükseliş sinyali gönderdiğini belirtiyor. Buna nazaran yine birikim kademesinin neredeyse tamamlandığını öne sürdüğünü paylaşıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 9

FSI Olumlu Sinyal Veriyor

Woo’nun FSI’si, 17 temel ve teknik göstergenin gücünü takip eden eşsiz bir ölçümdür. Zincir analistine nazaran, FSI grafiği BTC konsolidasyonunun tamamlanmaya yaklaştığına dair erken işaretleri ortaya koyuyor. Yatay fiyat hareketlerinin ortasında artan vadeli süreç talebi, daha büyük bir hareket potansiyeline işaret eden bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Farklı Bitcoin Kestirimi: Bu Düzeylere Hazır Olun! 10

Woo, tahlilinin bir modülü olarak, alıcıların BTC biriktirme eğiliminde olduğu fiyat düzeylerini izleyen Bitcoin’in maliyet temeli yoğunluk haritasını inceliyor. Grafik, Bitcoin için 25.000 dolara kadar uzanan çok sayıda takviye düzeyi gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda grafikteki ağır alanlar, satın alma ve uzun vadede elde tutma yoluyla güçlü yatırımcı doğrulamasına işaret ederek sağlam fiyat dayanağı yaratıyor. Kripto para topluluğundaki pek çok kişi potansiyel bir üst istikametli dalgalanmayı hevesle bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap