6 aydır dokunulmayan Bitcoin oranında yeni rekor!

6 aydır dokunulmayan Bitcoin oranında yeni rekor!

Paylaş
BTC Piyasası: 6 aydır dokunulmayan Bitcoin oranında yeni rekor!

Jeopolitik gerginlikler ve Fed’in para sıkılaştırma politikası Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi düşüşler yaşanmasına sebep olurken, zincir üstü veri platformu Glassnode ise hodler’ların satış yapmama konusunda ne kadar kararlı olduğunu gösteren bazı veriler paylaştı.

Platformun paylaştığı bilgilere göre, 6 aydan fazla süredir tutulan yani hareket ettirilmeyen Bitcoin’lerin arzı yeni bir rekor kırdı ve yüzde 76.5’luk yeni bir orana ulaştı. En az 10 yıldır hiç hareket ettirilmeyen coin’lerin sayısı da hiç düşük değil. Glassnode’un paylaştığı veriye göre, 10 yıldan fazla süredir dokunulmayan Bitcoin’lerin sayısı yaklaşık 2 milyon 390 bin civarında… Bu rakamın toplam arza oranı da yaklaşık %12.6.

Bilindiği üzere özellikle coin hareketleri oluşturulan satış baskısı üzerinde büyük bir bilgi niteliğine sahip… Coin’lerin borsalara taşınması, sahipleri tarafından satılacağı anlamına gelebilir. Soğuk cüzdanlarda uzun süre kalan coin’ler konusunda ise en azından kısa vadede satılmayacakları fikri çıkabilir.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 38 bin 200 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto para Kasım ayı başında 69 bin dolar seviyelerine kadar çıkmış ve tarihi bir rekor kırmıştı. Toplam kripto para piyasası değeri ise yaklaşık 1 trilyon 820 milyar dolar civarında…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap