6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor!

6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor!

Altı analistin Bitcoin fiyatına yönelik olarak beklentilerine yer vereceğiz. Bu beklentilerde ikazların olduğunu görüyoruz. Öbür taraftan analist görüşlerinde BTC yaklaşımları için karşılaştırma yapma imkanına da sahip olacağız.

Benjamin Cowen’den Bitcoin uyarısı

Kripto analisti Benjamin Cowen iki aya vurgu yapıyor. Bitcoin’in (BTC) Ağustos yahut Eylül aylarında “boğa piyasası takviye bandının” altına ineceğine işaret ediyor. Başka taraftan meme coinler de dahil olmak üzere daha geniş altcoin alanında potansiyel bir yaygın düzeltmeye yol açacağına inanıyor. Cowen, BTC’nin şu anda 20 haftalık kolay hareketli ortalamasının (SMA) ve 21 haftalık üssel hareketli ortalamasının (EMA) üzerinde olduğunu vurguluyor. Ayrıyeten bunların birlikte dayanak bandını oluşturduğunu belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 1

Bitcoin 3. çeyrekte bu düzeylerin altında kapanırsa, piyasadaki shitcoin ve memecoin’lerin temizlenmesine neden olabilir. Cowen, borsadaki bir düzeltmenin Bitcoin’i takviye bandının altına iteceği görüşünde. Ayrıyeten bu durum altcoin piyasasında bir gerilemeye yol açıyor. Bu nedenle borsanın performansının da bu sonucu etkileyebileceğini öne sürüyor.

Analist DonAlt bu düzeye işaret ediyor

Bu yılın başlarında kripto paralarda meydana gelen kırılmayı hakikat bir biçimde varsayım eden analist DonAlt, Bitcoin’de (BTC) düşüşe geçti. BTC’nin dayanak olarak 30.000 dolar düzeyini kaybettikten sonra potansiyel olarak 20.000 dolara kadar düzelebileceğine inanıyor. DonAlt, boğaların hala denetimde olduğunun bir işareti olarak BTC’nin 30.000 dolar düzeyini geri almasını bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 2

DonAlt şu anda piyasayı dalgalı ve bilinmeyen olarak görüyor. Öte yandan, öteki analist Credible Crypto, Bitcoin BTC’de yükseliş eğilimini sürdürüyor. Ayrıyeten BTC’nin dik rallilere başlamadan evvel aralık takviye düzeylerini kırma geçmişine sahip olduğunu vurguluyor. Buna nazaran bir sonraki dürtünün yakında başlamasını beklediğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 3

MicroStrategy Bitcoin ilgisini sürdürüyor

Bitcoin %2,6’lık bir artışla 29.595 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran boğalar 30.000 dolarlık direnci geri kazanmayı hedefliyor. ABD merkezli yazılım geliştirme şirketi olan MicroStrategy, daha fazla BTC satın alma yoluna gitme niyetinde. Bunun için pay senedi satışları yoluyla 750 milyon dolara kadar para toplama niyetini açıkladı. Bu haber, bilhassa 2024 yılında beklenen halving olayıyla birlikte yatırımcı ilgisini artırıyor.

Bununla birlikte, İzafî Güç Endeksi (RSI) hareketli ortalamanın altına düştüğü için dikkatli olunması tarafında tavsiyeler var. Buna nazaran bu da bir kırılmadan evvel potansiyel kısa vadeli acıya işaret ediyor. Bitcoin’in baskınlık oranı altcoinlerin yükselişi nedeniyle Temmuz ayında düştü. Lakin MicroStrategy’nin potansiyel BTC alımları, piyasaya bir satın alma fırsatı veriyor. Muhtemelen fiyatı 35.000 dolar ve 38.000 dolara yükseltecek.

Jim Wyckoff: Boğalar ve ayılar oyun alanında eşitler

Bitcoin (BTC) bir geri çekilme yaşayarak 29.000 dolar dayanak düzeyinin altına düştü. Öteki taraftan 29.300 doların üzerine çıkmadan evvel 28.609 dolara kadar geriledi. Bu düşüş, Ağustos ayı Bitcoin vadeli süreç fiyatlarının beş haftanın en düşük düzeyine inmesini sonuç veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 4

Diğer taraftan günlük grafikte bir düşüş trendine işaret etti. Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff, boğalar ve ayıların şu anda eşit bir oyun alanında olduğunu belirtiyor. Lakin Bitcoin BTC’de ayıların kendi taraflarında bir ölçü momentuma sahip olduğunu öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 5

Rekt Capital Bitcoin için kıymetli düzeye işaret ediyor

Ekt capital, Bitcoin (BTC) için 29.250 dolar düzeyinin değerini vurguluyor. BTC, aylık vakit diliminde bu düzeyin üzerinde kapanmak yerine, biraz altında kapandı. Yükselen mavi yolu doğrulamak için BTC’nin takviye olarak 29.250 doları geri alması gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 6

Bununla birlikte, bu düzeyin bu ay direnç olarak hareket ettiğine dair işaretler var. Buna nazaran,böyle bir durumun bir reddetmeye ve düşüş eğilimi gösteren kırmızı yol boyunca potansiyel bir düşüşe yol açma ihtimali var. Şu anda Bitcoin BTC’nin fiyat hareketi için kritik 29.250 dolar düzeyi değerli.

Analist Vetle Lunde piyasadaki duruma işaret ediyor

Kripto araştırma firması K33’ün kıdemli analisti Vetle Lunde, piyasadaki volatilite baskısının doruk noktasına yaklaştığına işaret ediyor. Ayrıyeten kesin zamanlama belirsizliğini korusa da bir patlamanın yakın olduğuna inanıyor. Analist Vetle Lunde, bilinmeyen bir katalizörün süreç hacimlerinde bir artışa yol açabileceğine işaret ediyor. Fakat kıymetli piyasa hareketlerine neden olan şeyin ekseriyetle yapısal bir sıkışma olduğunu öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 6 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Bu Tabanlar Bekleniyor! 7

Büyük varlık yöneticileri tarafından spot Bitcoin ETF’lerinin duyurulmasının kripto piyasasındaki ivmeyi ve oynaklığı potansiyel olarak canlandırabileceği kanısında. Fakat Lunde, ETF müracaatlarının Grayscale – SEC davası sonuçlanana kadar ertelenmesini bekliyor.  Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Lunde, bir sonraki Bitcoin halvingi, ETF gelişmeleri ve makro kısıtlamaların azalmasının olumlu piyasa trendlerini yönlendireceğini varsayım ederek 2024 için kriptoda yükselişini sürdürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap