500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı!

500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı!

Paylaş
BTC Piyasası: 500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı!

Kripto para dünyasında bugün Bitcoin için kıymetli bir gelişme var. Nomura’ya ilişkin Laser Digital kurumsal yatırımcılar için ‘Bitcoin benimseme fonu’ başlattı. Pekala bu ne manaya geliyor. Ayrıntılara bakalım.

Kurumlar için Bitcoin yönelimini genişletme

500 milyar dolarlık Japon finansal hizmetler devi Nomura’nın dijital varlıklar iştiraki Laser Digital’den atılım var. Buna nazaran dijital varlıklar dünyasında bahadır bir adım atıyor. Kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e (BTC) uzun vadeli yönelim sağlamayı amaçlayan özel bir yatırım aracı olan “Bitcoin Benimseme Fonu”nu tanıttılar. Bu yeni fon değerli. Laser Digital tarafından planlanan bir dizi yenilikçi dijital varlık yatırım eserinin birincisini oluşturuyor.

BTC Piyasası: 500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı! 1

Laser Digital Varlık İdaresi Lideri Sebastien Guglietta hususla ilgili açıklama yapıyor. Buna nazaran teknolojinin global ekonomik büyümeyi ve analogdan dijitale devam eden geçişi yönlendirmedeki kıymetli rolünü vurgulauyor. Bitcoin’i bu derin ve kalıcı dönüşümde bir katalizör olarak görüyor. Ayrıyeten yatırımcılara bu makro eğilimi yakalamak için eşsiz bir fırsat sağlıyor. Bitcoin Benimseme Fonu, kurumsal yatırımcıların bu dönüştürücü değişimden yararlanmalarını sağlamak için stratejik olarak tasarlandı.

Komainu ile inançlı saklama

Bu teşebbüste en üst seviyede güvenlik ve itimadı sağlanacak. Bunu sağlamak için Bitcoin Benimseme Fonu, Komainu’nun hizmetlerinden yararlanacak. Komainu, Nomura, Ledger ve CoinShares ortasında kurulan bir ortak teşebbüs. Buna nazaran atılım dijital varlıkları muhafaza konusundaki kararlılığı gösteriyor. Komainu ile iştirak, müşteri varlıklarının en yüksek güvenlik ve güvenilirlik standartlarında tutulmasını ve yönetilmesini sağlıyor.

BTC Piyasası: 500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı! 2

Hem Laser Digital hem de Komainu geçtiğimiz ay Dubai’nin Kripto Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) işletme lisansı alarak kıymetli bir kilometre taşına ulaştı. Bu muvaffakiyet, çok çeşitli dijital varlık alım satım hizmetleri ve yatırım eserlerinin kapılarını açıyor. Varlıkları 500 milyar doları aşan bir finans devi olan Nomura dikkat çekiyor. Buna nazaran bu yenilikçi Bitcoin fonuyla kendisini dijital varlık dünyasında stratejik olarak konumlandırıyor.

Yalnızca kurumlar için

Bitcoin Benimseme Fonu’nun sırf kurumlar için özel olarak tasarlandığını belirtelim. Bu, bankalar, yatırım fonları, emeklilik fonları ve gibisi kuruluşlar dahil olmak üzere büyük kuruluşlara hitap ettiği manasına geliyor. Laser Digital, bu fonu sunarak kurumların dijital varlık alanına etkin olarak katılmasının önünü açıyor. Ayrıyeten Bitcoin’i bedelli bir uzun vadeli yatırım seçeneği olarak daha da yasallaştırıyor.

BTC Piyasası: 500 Milyar Dolarlık Finans Devinden Bitcoin Atağı! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Nomura’nın dijital varlık iştiraki finans dünyasında dalgalar yaratmaya devam ediyor. Öbür taraftan Bitcoin Benimseme Fonu’nun piyasaya sürülmesinin bir manası var. Buna nazaran Bitcoin’in daha geniş ekonomik görünümdeki kalıcı değerinin giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap